Mariána Gogu, ktorý figuruje v prípade Kičuru, prepustili z väzby na slobodu

Royal Military Canal v britskom mestečku Hythe
Royal Military Canal v britskom mestečku Hythe Zdroj: TASR

Za mrežami strávil dva mesiace.

Marián Goga, ktorý bol obvinený z trestných činov podplácania a legalizácie príjmov z trestnej činnosti, je na slobode. Podľa informácií TV Markíza ho prepustili z bratislavského Justičného paláca, informáciu v stanovisku potvrdila aj Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

„Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zvážení a vyhodnotení všetkých skutočností vyhovel sťažnosti obvineného Mariána G. a zrušil uznesenie o vznesení obvinenia, pretože bolo vydané predčasne a doterajším vyšetrovaním neboli zadovážené také dôkazy, aby bol možný postup podľa § 206 Trestného poriadku," napísala v reakcii pre tvnoviny.sk Tökölyová.

Potvrdila, že dozorujúci prokurátor vydal v utorok (6. 10.) príkaz na prepustenie obvineného z väzby. „Vo veci sa koná, prebieha vyšetrovanie, preto sa k nej v súčasnosti nebudeme podrobnejšie vyjadrovať, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie."

Gogu poslal za mreže 6. augusta senát Najvyššieho súdu, ktorý vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Aurela Pardubského.

Prípad Mariána Gogu je súčasťou kauzy korupcie v správe štátnych hmotných rezerv, v ktorej figuruje aj ich expredseda Kajetán Kičura.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti