Toto je tínedžerka s najdlhšími nohami na svete. Keď sa postaví, meria viac ako dva metre

Prokurátor Ján Šanta.
Zdroj: Zdroj: YouTube / Guiness World Records

Tínedžerka svoju výnimočnosť začala vnímať v momente, keď jej v obchode ponúkli legíny na mieru, keďže jej veľkosť sa bežne nevyrába.

Má sedemnásť rokov a vďaka dĺžke svojich nôh aj zápis v Guinessovej knihe rekordov. Tínedžerka Maci Currin z texaského mesta Austin totiž o 2,5 centimetra prekonala rekordnú dĺžku nôh ruskej basketbalistky Ekateriny Lisiny, píše Daily Mail.

Maci sa veľmi túži stať modelkou. So svojou výškou 208 centimetrov by patrila k najvyšším modelkám na svete. Avšak pozornosť púta aj dĺžka jej nôh. Tá je totiž 134,6 centimetra.

Tínedžerka svoju výnimočnosť začala vnímať v momente, keď jej v obchode ponúkli legíny na mieru, keďže jej veľkosť sa bežne nevyrába.

Maci však priznáva, že rekordná dĺžka nôh so sebou prináša aj isté negatíva. „Občas si udriem hlavu pri prechádzaní dverami, mám problém nasadnúť do auta a tiež nájsť vhodné oblečenie,“ vyratúva dievčina. Napriek občasným nepríjemnostiam však povzbudzuje ľudí s jedinečnými fyzickými atribútmi, aby svoje prednosti neskrývali, ale naopak boli na ne hrdí.

Zdroj: YouTube/Guiness World Records

Maci svojou výškou prekonala aj otca Camerona, ktorý meria 195,5 centimetra a brata Jacoba so 190,5 centimetrami. Najnižšou členkou rodiny zostáva Macina mama Trish s výškou 170,1 centimetra.

Keď sa Maci narodila, merala 48 centimetrov, čo ešte nijako nenaznačovalo, že by časom mohla lámať rekordy, no v deviatich rokoch už bola vysoká 170,1 centimetra.

Hoci má Maci najdlhšie nohy na svete, svojou celkovou výškou ešte nedosahuje rekord tridsaťtriročnej Číňanky Sun Fang, ktorá meria 220,9 centimetra.

Rekord vôbec najvyššej ženy v histórii bol nameraný Zeng Jinlian z Číny, ktorá merala neuveriteľných 246,3 centimetrov. Zomrela však v roku 1982.

Zdroj: YouTube/truly

AUSTIN/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti