Kracina, ktorý mal zháňať ostreľovačov na zabitie Žilinku, ostáva vo väzbe

Odberové miesto COVID-19 pri Fakultnej nemocnici v Trnave.
Zdroj: TV Markíza

Najvyšší súd mu zamietol sťažnosť proti nej.

Senát Najvyššieho súdu zamietol Dušanovi Kracinovi sťažnosť proti väzbe, do ktorej ho poslal sudca Špecializovaného trestného súdu ešte 23. septembra. Je obvinený z prípravy vrážd prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.

Média o tom informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová s tým, že dôvody tzv. útekovej a preventívnej väzby u obvineného stále pretrvávajú.

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Objednávka zadržala Kracinu a obvinila ho v pondelok (21. 9.) z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy. Mal pripravovať vraždy Žilinku a advokáta Lipšica. Na trestnom čine sa mal Kracina zúčastniť ako objednávateľ.

Zdroj: TV Markíza

Z príprav vrážd prokurátora GP Petra Šufliarskeho, Žilinku a Lipšica obvinil vlani koncom augusta vyšetrovateľ úradu inšpekčnej služby Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa.

Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017. Prijať ju mala Alena Zsuzsová, ktorej Najvyšší súd v tomto prípade zamietol prepustenie z väzby.

Podľa vyjadrení Žilinku a Šufliarskeho bola motívom pripravovaných vrážd ich práca. Lipšic si myslí, že motív zavraždiť ho mal podnikateľ Marian Kočener.

Kracina sa objavil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Odsúdený Zoltán Andruskó tvrdil, že ho navštívil v mene nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Mal mu oznámiť, že v súvislosti s vraždou hľadajú v Maďarsku bieleho koňa.

Viac sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maroš žilinka

Dôležité udalosti