Beštiálny útočník, ktorý zbil a zapálil dôchodcu, je na úteku. Polícia vyhlásila pátranie

Dôchodca sa obáva o svoje bezpečie.

Pátra po ňom celé Slovensko. Muž, ktorý dobil a podpálil dôchodcu, je na úteku. Kde je, nikto nevie. Dôchodca, ktorý jeho útok prežil, tak stále nemôže pokojne spávať.

„Všetko sa mi to otáča ako film pred očami, ako stál nado mnou a mlátil ma tou oceľovou tyčou. Prosil som ho, aby to nerobil, no on mi odpovedal nie, nemal si sem chodiť, ty zmrd, a mlátil ako divá sviňa,“ opisuje svoj hrozný zážitok napadnutý dôchodca Milan.

Útok sa stalo v jednej z firiem v objekte v Prievidzi. Milan tam prišiel za kamarátom. Keď vošiel do kancelárie, myslel si, že ju niekto vykradol.

„V tom momente, ako som vošiel do kancelárie, sa za mnou zavreli dvere a odzadu som pocítil úder na hlavu,“ spomína Milan.

Útočník muža udieral oceľovým hrotom od zbíjačky. Keď už bezvládne ležal na zemi, polial ho benzínom. Podľa lekárov je zázrak, že to prežil. Policajti páchateľa chytili pomerne rýchlo.

Najprv ho obvinili zo zločinu ublíženia na zdraví, až po medializácii prípadu vec prevzal iný vyšetrovateľ a útočníka obvinil z vraždy v štádiu pokusu.

Páchateľ sa s poškodeným stretol na súde, keď sa prejednávala obžaloba. Na hlavné pojednávanie už neprišiel. A nikto nevie, kde je.

Po útočníkovi je tak vyhlásené medzinárodné pátranie. Polícia spustila pátranie aj na sociálnej sieti. Jeho fotky zdieľajú tisíce ľudí.

Viac sa dozviete z reportáže Petra Zimana.


PRIEVIDZA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prievidza

Dôležité udalosti