Matovičovci dostali za bývanie v neskolaudovanom dome pokutu

Premiérova rodina ju už zaplatila.

Ani premiér nie je výnimkou. Predseda vlády Igor Matovič za bývanie v neskolaudovanom rodinnom dome v lukratívnej časti Trnavy musí zaplatiť. Stavebný úrad mu udelil pokutu, ktorá je podľa samotného premiéra historicky najvyššia, akú kedy mesto Trnava dalo.

Novým rodinným domom sa premiér pochválil pred celým národom krátko pred voľbami na sociálnej sieti. Po voľbách, keď ho opozícia chcela pre problémy s jeho diplomovku odvolať, sa pred Slovenskom priznal, že v dome býva s rodinou, aj keď nie je ešte skolaudovaný.

Po verejnom priznaní Igora Matoviča začal vo veci ihneď konať Stavebný úrad. Manželku premiéra Paulínu Matovičovú, na ktorú je nehnuteľnosť napísaná, vyzval, aby požiadala o kolaudačné rozhodnutie. Za to, že Matovičovci bývajú v neskolaudovanej stavbe, im hrozila až tridsaťtritisícová pokuta. Dostali však omnoho nižšiu.

„Stavebníčke bola v tomto prípade uložená pokuta vo výške 500 eur. Výška tejto pokuty je porovnateľná s inými podobnými prípadmi na území Trnavy,“ prezradila hovorkyňa mesta trnava Veronika Majtánová.

„Poľahčujúcimi okolnosťami boli v tomto prípade tie, že ide o fyzickú osobu, že to bol jej prvý priestupok voči stavebnému zákonu a zároveň stavebníčka spáchanie tohto priestupku priznala a so stavebným úradom spolupracovala,“ vysvetlila Majtánová.

Rozhodnutie o päťstoeurovej pokute je právoplatné. Rodina ju už zaplatila. Čo sa týka kolaudačného rozhodnutia, je pripravené a čaká sa už len na podpis premiérovej manželky.

Viac sa dozviete z reportáže Romana Ruttkaya.


TRNAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti