Poznáte všetky výhody pracieho prostriedku? Nie je dobrý iba na špinavé prádlo

Alica zistila, že Tomáš spal so Sisou. Ako jej to otecko vysvetlí?
Zdroj: shutterstoc.com/Photographee.eu

Využiť ho môžete pri šperkoch, kobercoch ale aj v kúpelni.

Prací prostriedok má doma každý, ale ľudia ho využívajú iba na špinavé prádlo. Jeho využitie je však omnoho všestrannejšie a pomôcť vám môže hlavne v krízových situáciach.

Umývanie riadu

Umývate riad a naraz zistíte, že sa vám minula jar? Nemusíte zúfať. Využiť môžete aj prací prášok. Naneste si malé množstvo prostriedku na hubku a pokračujte v umývaní.

Prečítajte si aj: Päť skvelých rád, ako zvládnuť jesennú únavu. Dôležité je aj vymeniť chladničku

Čistenie šperkov

Nosením šperkov sa vám postupne prstene, náušnice aj retiazky zanesú. Vyčistenie v zlatníctve je čoraz drahšie, a tak si môžete šperky vyčistiť aj doma. Rozpustite prášok vo vode, ponorte do nej šperky a vyčistite ich jemne kefkou.

Čistenie kúpelne a umývadla

Podobná situácia ako s riadom sa vám môže stať aj pri umývaní kúpeľne. Prací prášok si perfektne poradí s vodným kameňom aj špinou. Rozpustite ho v horúcej vode a čistite tak, ako to máte vo zvyku. Rovnako môžete umyť aj toaletu.

Zdroj: Ariel

Koberce

Raz za čas sa niečo vyleje, vysype, jednoducho zašpiní. Dokonca ani profesionálne čističe si so špinou v kobercoch nie vždy poradia. Práve preto si nalejte trochu pracieho prostriedku na škvrnu a kefou s tvrdými štetinami a horúcou vodou ju vydrhnite.

Voňavá skriňa

Skrine sa musia pravidelne vetrať, inak môžu zatuchnúť a s nimi aj oblečenie v nich. Práve preto sa využívajú a dávajú d skríň tuhé mydlá a vône. Ak však nechcete míňať peniaze na podobné produkty, nasypte si trošku pracieho prášku na misku a tú položte do skrine. Ani sa nenazdáte a bude vám celá rozvoniavať.

Nasypať ho môžete aj do ponožky, či do vrecúška.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti