Kádar vypovedá v procese so starostom Dolného Chotára k ďalšej vražde

Pred senátom ŠTS v Pezinku pokračuje pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a spol.

Výpoveďou bývalého vysokopostaveného člena zločineckej skupiny sátorovcov Kristiána Kádara pokračuje pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a spol.

Kádar, ktorý je právoplatne odsúdený na 25 rokov, vypovedá k ďalšej vražde, ktorú si mali objednávať obžalovaní. Svedok vypovedal aj v pondelok (12. 10.). ŠTS vytýčil vo veci najbližšie ďalšie termíny na 26. a 27. októbra. Kádar je v poradí už tretím vysokopostaveným členom sátorovcov, ktorý vypovedal na procese s Františkom Dorom.

Koncom septembra pred senátom vypovedal ďalší odsúdený vysokopostavený člen gangu Zsolt Nagy. V tejto kauze František Dora, jeho syn František Dora mladší, Ladislav Alföldi a Roland Szamaránszký čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. V polovici septembra pred ŠTS vypovedal aj na dlhoročný trest odňatia slobody odsúdený Juraj Bugár alias Bugi.

Vraždy si mal objednávať Dora ako spôsob umlčania takzvaných bielych koní. Niektoré vykonali tak, že zastavili svoje obete pod zámienkou policajnej kontroly. V policajnom prestrojení ich presunuli do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny.

Obeti následne dali na ruky putá, niekoľko hodín ju strážili a potom presunuli na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju usmrtili zaškrtením. Za takýto skutok mali inkasovať vykonávatelia vraždy vtedajšie tri milióny korún s tým, že sa jedna z týchto vrážd mala stať medzi rokmi 2003 a 2004. Gang mal mať na svedomí viac ako 80 ľudských životov.

PEZINOK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sátorovci

Dôležité udalosti