Tragédia pri Nových Zámkoch: Vodič (22) zrazil dvoch chodcov, neprežil 25-ročný mladík

Ďalšieho chodca previezli so zraneniami do nemocnice.

Pri dopravnej nehode v okrese Nové Zámky prišiel o život 25-ročný chodec. Ďalší 27-ročný chodec bol so zraneniami prevezený do novozámockej nemocnice a podľa predbežných vyjadrení lekárov je mimo ohrozenia života.

Nehoda sa stala v utorok (13. 10.) podvečer na konci obce Strekov v smere na Rúbaň. Vodič Peugeotu 406, 22-ročný muž, zachytil s vozidlom dvoch chodcov, mladší z nich zraneniam podľahol priamo na mieste nehody, informovala polícia.

Presná príčina a miera zavinenia tragickej udalosti sú predmetom vyšetrovania. K ich odhaleniu pomôže aj znalec z odboru cestnej dopravy, ktorého znalecký posudok bude vo vyšetrovaní dôležitý.

Polícia v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie pre trestné činy usmrtenia a ublíženia na zdraví. „Ani jeden z chodcov nemal na sebe žiadne reflexné prvky, ktoré by vodiča na pohyb chodcov upozornili," skonštatovala polícia.

Polícia zároveň vyzvala všetkých chodcov a cyklistov k zodpovednejšiemu správaniu. „Keď sa v tomto sychravom počasí a navyše pod rúškom tmy premiestňujete pešo, či už v obci, v meste alebo mimo neho, noste reflexné prvky, môžu vám zachrániť život," dodala.

STREKOV/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti