Čo o vzťahu prezradí poloha? Možno viac, ako by ste čakali

Eko rodina
Eko rodina Zdroj: Photographee.eu/shutterstock.com

Prečítajte si plusy a mínusy piatich najbežnejších.

Zdokumentovaných je asi 600 rôznych sexuálnych pozícií, napriek tomu priemerný pár bežne strieda dve až pozície. Nedá sa jednoznačne povedať, ktorá je najlepšia, ale preferencia určitej polohy môže o páre mnohé napovedať. Ponúkame vám charakteristiku piatich najobľúbenejších polôh vo vzťahu.

Misionárska poloha

Negatíva

Je považovaná za najnudnejšiu, predvídateľnú a za najbežnejšiu sexuálnu polohu vôbec. Často značí lenivosť a minimálnu predstavivosť partnerov, ale aj určitú dominanciu partnera, ktorý má, takpovediac, všetko vo svojich rukách. V skutočnosti teda hľadí iba na seba, vaše sexuálne potreby ho príliš nezaujímajú. A preto je aj jediným, kto dosiahne vyvrcholenie.


Na druhej strane si túto polohu vyberajú aj ženy. A to vtedy, keď majú samy nízke sebavedomie a trpia komplexmi pre postavu či celkový vzhľad. Majú vraj pocit, že to je jediná pozícia, keď sú dobra zakryté všetky ich nedokonalosti.

Pozitíva

Misionárska poloha je pohodlná hlavne v zime, pretože ju môže zažiť pod perinou. Podľa odborníkov ju obľubujú ľudia, ktorým ide v daný okamih len o uspokojenie potrieb. A je im úplne jedno, ako to robia, hlavne, že to robia.

Niekedy ju partneri volajú aj tzv. zmierovacou polohou. Dôvodom je, že sa dá pri nej bozkávať alebo inak prejavovať vzájomnú náklonnosť či blízkosť.

Poloha zozadu

Negatíva

Vo svojom základe to tzv. primitívna zvieracia pozícia. Milencov pri nej viac poháňa túžba ako láska. Sústredia sa hlavne na fyzické výhody sexu a intimitu ignorujú.

Ak na tejto polohe trvá muž a vy by ste chceli inú polohu pri milovaní, tak vedzte, že vás má aj vďaka nej opäť pod kontrolou. Môže byť dominantný, ale vy zostanete submisívna, teda aj poslušnejšia i najzraniteľnejšia.

Zdroj: 4 PM production/shutterstock.com

Často túto pozíciu preferujú aj muži, ktorí, jednoducho povedané, „dlho nevydržia" a čoskoro majú vrchol alebo sebci, ktorých zaujíma iba vlastný orgazmus. Môžu to byť však aj milenci majúci problém s intimitou.

Pozitíva

Pri tejto pozícii dochádza k najefektívnejšiemu dráždeniu ženského bodu G, niektoré ženy ju aj pre toto samy preferujú. Je to pre nich aj najľahší spôsob, ako dosiahnuť vyvrcholenie.

Ale pozíciu zozadu však často preferujú sebaistí milenci so silnou sexuálnou túžbou, pre ktorých hrá sex v partnerskom vzťahu veľmi dôležitú úlohu.

Prečítajte si aj: Mysteriózny bod G. Kde sa nachádza a existuje vôbec?

Milovanie sa zozadu si len ťažko vyberú hanbliví i neistí jedinci trpiaci istými komplexmi. Avšak môžu ju preferovať i tí, ktorí pri sexe túžia v skutočnosti po niekom úplne inom. Jednoducho - táto poloha umožňuje fantazírovať a snívať.

Na koníka

Negatíva

Partneri v najlepších vzťahoch menia často polohy aj dynamiku milovania. Dôvodom je vzájomne si dopriať submisívnu i dominantnú úlohu. 

Ak je žena vždy hore a muž nedostane príležitosť byť sexuálnym agresorom, zrejme rovnaké úlohy zohrávajú partneri aj v ostatných aspektoch vzťahu. A to nemusí byť z dlhodobého hľadiska dobré.

Zdroj: Majdanski/shutterstock.com

Samozrejme, tento spôsob milovania môže vyhovovať obom milencom, ale môže znamenať aj bezmocnosť jedného z nich.

Pozitíva

Žena má pri tejto pozícii kontrolu nielen nad svojím partnerom, ale aj sexom. Dokáže potom ľahšie reagovať na pohyby, ktoré ju najviac vzrušujú, a tak aj častejšie dosiahne vyvrcholenie.

Preferujú ju veľmi sebavedomé ženy, ktoré netrpia komplexmi, ale zdravou mierou exhibicionizmu a zároveň im nechýba dôvtip a zmyselnosť.

Je to aj známkou toho, že má žena v mužovi absolútnu dôveru a nemá dôvod čokoľvek predstierať. Je to preto, že jej partner jej hľadí do očí a na tvár, a tak ľahko postrehne aj jej vyvrcholenie.

Milovanie sa na boku

Negatíva

Túto polohu často vyhľadávajú veľmi leniví partneri, pre ktorých sex ako taký nie je žiadnou prioritou. Mnohým chýba živočíšnosť i túžba, ale preferujú maznanie či len ležanie v objatí.

Pozitíva

Je to niekedy úplne prvá pozícia, pri ktorej majú mladí ľudia sex. Je oveľa viac o nežnostiach, romantike, dotykoch, ako nespútanej vášni.

Najväčším plusom tejto pozície je, že sa počas nej dá robiť tzv. pomalý sex. Vtedy gro sexu nie je primárne orgazmus, ale dlhá cesta k nemu. Je to tiež najlepšia cesta k prežitiu hneď niekoľkých orgazmov naraz a vzájomnej duševnej harmónie.

Orálny sex

Negatíva

U niektorých mužov hrozí, že ak v ňom nájdu zaľúbenie, prestanú postupne túžiť po klasickom sexe. Pri orálnom sexe im totiž žena dokáže dopriať to, čo im potom pri klasickom milovaní a dosiahnutí vyvrcholenia chýba.

Neznamená to, že by tento druh sexu nemali ženy partnerom dopriavať. Muži ho majú radi a je škoda ich o tento zážitok ochudobňovať.

Zdroj: Volodymyr TVERDOKHLIB/shutterstock.com

Občas môže trvať len chvíľu, kým pri tomto spôsobe milovania začnú byť zohraní. Predsa len každý muž, aj v tomto smere, preferuje niečo iné.

Žiaľ, niektoré ženy sa cez orálny sex nedokážu preniesť, považujú ho za niečo neosobné, dokonca až odporné.

Pozitíva

Je to ten najlepší spôsob, ako si dopriať sex pri problémoch s erekciou, penetráciou či bolestivým milovaním. Partneri sa tak môžu vzájomne uspokojiť aj bez stresu a v pohodlí.

Pre veľa žien je navyše orálny sex jediný spôsob, pri ktorom sú schopné s mužom prežiť skutočný orgazmus. Je to tak aj spôsob, ako posilniť vzťah a udržiavať si sexuálny život v tej najlepšej kondícii.

Orálny sex pritom nie je len o najúžasnejšom vyvrcholení, ale je to aj jasný signál smerom k páru: Zbožňujem každú časť tvojho tela, píše portál novinky.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti