Prečo musíte mať na jeseň viac sexu? Pomôže vám zahnať chrípku aj pocit úzkosti

Zároveň zaženiete nudu a budete šťastnejší.

Jesenné obdobie so sebou prináša melanchóliu, únavu, chrípkové obdobie a pocit, že sa nikomu nič nechce, ani vychádzať z domu. Súčasná situácia s koronavírusom tento stav ešte podporuje. Zatvorili sa kiná, divadlá, športoviská aj reštaurácie. Nie je dôvod, prečo by sa čas za zatvorenými dverami nedal využiť napríklad na sex, ktorý má pre človeka na jeseň veľa pozitívnych účinkov.

Odoženiete chrípku

V dnešnej koronavírusovej dobe môže byť aj chrípka problém, a preto je lepšie ak sa jej vyhnete. V prípade, že ste sa nenechali očkovať, nemusíte panikáriť, pomôcť vám môžu práve milostné chvíle s vašim partnerom.

Prečítajte si aj: Premýšľate o sexe na jednu noc? Má to niekoľko nástrah

Dva pohlavné styky týždenne totižto zvýšia hladinu imunoglobulínu v tele až o 30  percent. Imunoglobulín je proteín, ktorý likviduje cudzie baktérie a vírusy. Čím viac sa teda budete milovať, tým silnejšiu imunitu si vybudujete.

Zbavíte sa depresie

Jeseň spôsobuje u veľa ľudí zlú náladu a depresie. Aj s týmito problémami vám vie sex pomôcť. Okrem dopamínu sa totižto počas milovania uvoľňujú do tela aj ďalšie hormóny šťastia zvané endorfíny, ktoré odplašia mierne depresie alebo pocity úzkosti.

Dobijete si baterky

Ráno sa neskôr rozodnieva, večer sa skôr stmieva. Často býva zamračené počasie a daždivo, vonku je zima a nikomu sa nič nechce. Chýba vám vitamín D a tým pádom i energie, takže sa vám ťažko ide do práce a späť domov.


Ak nechcete celú zimu prežiť pod dekou pri televízií, je na čase dobiť si baterky a práve k tomu vám dopomôže intímna zábava s partnerom. Počas nej totiž stúpa hladina hormónu šťastia dopamínu, ktorý nás dodáva príjemné pocity a tiež túžbu zažiť ich viac a viac.

Vyrysujete si postavu

Keďže sa zase na nejaký čas uzatvorili fitness centrá a miesta, kde si môžete chodiť zacvičiť a udržať si svoje telo v kondícii, je na čase pozrieť sa na sex ako na prostriedok k spaľovaniu kalórií. Pri jednom polhodinovom milovaní totiž spálite približne 200 kalórií.

Prečítajte si aj: Uznávate priateľstvo s výhodami? Prezradíme vám, aké benefity môžete očakávať

Zabijete nudu

Dnešná doba zábave a koníčkom jednoducho nepraje. Cestovať sa dá veľmi obmedzene, všetko je zatvorené, nedá sa ísť ani na koncert, a dokonca ani na pohárik do baru s priateľmi. Nezostáva vám teda nič iné ako sa zabaviť doma, či už sama, alebo s partnerom. A keďže sa občas už človeku nechce ani čítať, ani sledovať seriály a na varenie tiež nie je nálada, tak prečo sa jednoducho nepomilovať?

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.