VIDEO: Kotlebovec v NR SR zotrel vlastných: Pri covide verte epidemiológom a nie facebookovým maníkom

Kotlebovci dlhodobo spochybňujú pandémiu.

Slovensko sa borí s druhou vlnou pandémie. Denne pribúdajú stovky nových infikovaných, začína sa plniť aj nemocnice. Vláda aj preto prijala prísnejšie opatrenia, ktoré platia od štvrtka (15.10.).

Niektorí politici však stále koronavírus neberú vážne, dokonca tvrdia, že je vymyslený a vôbec by sme nemali nosiť ani rúška. Medzi nich patria aj poslanci za ĽSNS na čele s Marianom Kotlebom a Milanom Mazurekom.


V utorok podvečer v parlamente však pri tejto téme prekvapil jeden z kotlebovcov vo faktickej poznámke na svojho bývalého kolegu Štefana Kuffu.

„Ja si myslím, že rozprávať o COVID-e by sme nemali. Mali by sme to prenechať epidemiológom, ktorí s tým majú skúsenosti, a nie facebookovým nejakým maníkom. Viete, doprial by som ľuďom, aby nepočúvali naozaj politikov, ani ich rady, nech si to naštudujú od skutočných odborníkov," povedal na úvod poslanec ĽSNS Miroslav Urban, ktorý je v civile lekárom.

Následne kolegom odkázal, že za dvadsať rokov praxe nevidel pacienta zomrieť na chrípku, ale na koronavírus teda videl a vraj to nebol vôbec pekný pohľad.

„Takže ja by som vám to doprial, aby ste videli, akí tí pacienti sú, aké máme možnosti, aký je ten zdravotný systém a potom by ste možno boli troška obozretnejší. Musím to povedať, lebo ak by som mlčal, tak to moje mlčanie by sa rovnalo zrade a ja nemôžem ako lekár pristúpiť na takýmto rôznym fámam. To naozaj, už to nemôžem počúvať," uzavrel svoju reč poslanec.

BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti