Facebook ohlasuje zásadnú novinku. Pozmenil Messengeru logo a pridal nové funkcie

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/Jenny Kane

Došlo tak k praktickému naplneniu sľubu, ktorý dal Facebook už v septembri.

Užívateľov tento týždeň privítalo nové logo komunikačnej aplikácie Messenger. Naznačuje tým, že sa pokračuje v ohlasovanom prepojení s Instagramom a nielen s ním.

Obe platformy prevádzkuje Facebook, ktorý chce, aby užívatelia mali čo najmenej prekážok, keď kombinujú využívanie oboch aplikácií.

Na začiatku tohto týždňa Facebook oznámil, že urobil pár úprav v Messengeri. Zmeny majú symbolizovať najmä väčšie previazanie s Instagramom.

Došlo tak k praktickému naplneniu sľubu, ktorý dal Facebook už v septembri. Po novom je možné prepojiť komunikáciu na oboch platformách.

Nie je to teda automatické, ale užívateľ si môže vybrať, či svoju komunikáciu na jednej platforme spojí s tou na druhej.

„Pridávame viac než 10 nových funkcií, aby ste mohli zostať v blízkosti priateľov. Samolepky na selfie, emodži a selfie - a nový spôsob reakcie na konverzácie. Zavádzame tiež režim Zmiznutie, kedy môžete nastaviť, aby sa správy automaticky zmazali po tom, čo sa zobrazia," opisovali Adam Mosseri a Stan Chudnovsky, vedúcí Instagramu a viceprezident Messengeru.

Novinky sa postupne majú zavádzať najskôr v Severnej Amerike a potom aj do ďalších štátov.

Symbolom zmeny je i nové logo Messengeru, ktoré sa čiastočne prefarbilo podľa Instagramu, aby ukázalo previazanosť.

Cieľom Facebooku je nielen prepojiť Messenger s Instagramom, ale tiež s WhatsAppom a Facebookom.

Na začiatku septembra skúsil niektorým užívateľom nanovo zobraziť ponuku na sledovanie instagramových príbehov priamo v aplikácii Facebook.

V apríli predstavená novinka vzájomnej komunikácie až 50 ľudí v podobe Messenger Rooms sa objavila aj na Instagrame a WhatsAppe. 

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Messenger

Dôležité udalosti