Fitnescentrá sú zatvorené a prechádzajú na online cvičenie. Vyskúšali sme si to na vlastnej koži

pondelok clanok_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TV Markíza

Klienti sú vďační aj za takúto hodinu.

Nezlomila ich prvá vlna a prežiť chcú aj túto druhú. Majitelia fitnescentier či osobní tréneri hľadajú opäť možnosti, ako prežiť počas pandémie. Ak by vraj nebol záujem o online hodiny, prišli by o všetko.

Ešte sa z prvej vlny ani nestihli spamätať a už dostali druhú ranu pod pás. Fitnescentrá sú opäť prázdne, činky odložené a na trenažéry padá prach.

Pre koho je ale posilňovňa posvätné miesto, ten si ju teraz zariaďuje doma, podľa osobných trénerov idú na dračku gumy, činky a karimatky.


Zavreté fitnescentrá či telocvične a vypustené bazény. Kto chce športovať, musí do online sveta. Ako to vyzerá sme si vyskúšali na vlastnej koži.

Svoje klientky v online kurze má aj trénerka Sani. Každý drep či výpad je vedený hudbou. Miestami máte pocit, že ste na hodine kickboxu.

Kalórie sa tu pália na kvantá, zákazníci musia dávať pozor, aby nezničili nábytok alebo im hodinu neprerušil sused. Klienti sú vďační aj za takúto hodinu.

Takéto cvičenie však nikdy nenahradí osobné stretnutie. V každom prípade je to však lepšie, ako sa vôbec nehýbať.

Do online prechádzajú dnes takmer všetci, kurzy nájdete na karate, futbal alebo aj jógu. Adriana Seidler sa jej venuje na profesionálnej úrovni a hoci to nikdy nenahradí skutočnú hodinu, vidí v tom hneď niekoľko pozitív. Nikto sa k nej nemusí z práce ponáhľať či hľadať parkovanie a ženy nemusia riešiť to najpodstatnejšie - či sa stihli upraviť.

Všetci veria, že pandémia čo najskôr opadne. Tréneri dúfajú, že neprídu o prácu.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Fitnescentrum

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.