Otec prvej obete údajného sériového vraha: „Moju dcéru rozštvrtil, spálil a hodil psom“

Camila Morrone
Zdroj: TV Markíza

Vrah sa najskôr priznal k trom vraždám, potom to odvolal.

Prehovoril otec prvej obete údajného sériového vraha. O dcéru prišiel už pred rokmi. Miroslav Lehotský mal ženu zniesť zo sveta obzvlášť brutálne. Otec nebohej nám porozprával, ako sa správal a čo sa z vyšetrovania dozvedel.

Milan Nesterov prišiel o dcéru Sandru pred desiatimi rokmi. Zavraždil ju údajne práve muž, s ktorým mala syna. S Miroslavom Lehotským sa Sandra zoznámila, keď mala 21 rokov. Do Česka prišiel za prácou. Správal sa vraj normálne.

Otec obete si spomína na jeden konflikt. Lehotský mal napadnúť Sandrinu staršiu sestru.

Reportáž nie je vhodná pre maloletého diváka a ľudí s citlivou povahou.


Neskôr sa presťahovali na Slovensko. S otcom si Sandra volávala cez Skype. Tak to bolo aj deň pred vraždou.

„Vravela, že príde, pretože sa ho bojí a že to musí urobiť tak, aby o tom nevedel. Druhý deň, keď sa dcéra neozvala, zháňal som ju, volal som cez Skype, nič. Išiel som na políciu," uviedol otec obeti.

Lehotský vraj povedal, že Sandra odišla s priateľom a odvtedy jej niet. Otcovi sa to ale nezdalo. Potom sa dozvedel, ako prišiel o najmladšiu dcéru.

„Sandru uškrtil, potom ju štvrtil, drtil a pálil v sude a dal to žrať psom to telo, to čo tam opiekol," dodal so slzami v očiach.

K vražde Sandry a ďalších dvoch ľudí sa najskôr údajný sériový vrah priznal, dokonca policajtom ukázal, kde sa pozostatkov obetí zbavil. Potom ale vraj priznania odvolal.

Miroslav Lehotský by sa mal postaviť pred senát špecializovaného trestného súdu už o mesiac. Za tri vraždy mu hrozí doživotie. Na súd príde zrejme aj Sandrin otec, ktorý sa tak po rokoch pozrie do očí muža, ktorý má mať na svedomí život jeho dcéry.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Miroslav Lehotský

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.