Na Záhorí i v okrese Nové Zámky platí naďalej výstraha 3. stupňa pred povodňami

Diana je aj vokalistkou skupiny Funkiez
Zdroj: TASR

Počasie Slovensku nepraje ani v sobotu.

Na Záhorí v okresoch Skalica, Senica, Malacky a v okrese Nové Zámky hrozia naďalej povodne z trvalého dažďa. V týchto lokalitách platí hydrologická výstraha tretieho stupňa. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

Hydrologická výstraha tretieho stupňa v týchto lokalitách trvá až do odvolania. „Vzhľadom na nasýtenosť povodí, spadnuté zrážky z predchádzajúceho obdobia a ďalšie predpovedané zrážky je predpoklad opätovného vzostupu vodných hladín s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," tvrdia meteorológovia.

Hydrologická výstraha druhého stupňa pred povodňami z trvalého dažďa platí pre okresy Trnava, Bánovce nad Bebravou, Prievidza a Turčianske Teplice. V okrese Košice okolie platí druhý stupeň hydrologickej výstrahy pred povodňou. Prvý stupeň pred povodňou z trvalého dažďa je vyhlásený takmer na celom južnom a strednom Slovensku.

V sobotu bude pršať najmä na východe Slovenska

V sobotu (17. 10.) bude pršať najmä na východe Slovenska. Pre všetky okresy Košického a Prešovského kraja platí výstraha prvého stupňa pred dažďom. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

V týchto okresoch sa ojedinele očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok desať až 15 milimetrov. „Vzhľadom na spadnuté zrážky z predchádzajúceho obdobia a vysoký stupeň nasýtenia povodí a súčasný vysoký stav vodnej hladiny na vodných tokoch očakávame prechodne opätovný vzostup vodných hladín," uviedli meteorológovia. Výstraha platí od soboty od 8.00 do 20.00 h.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Záhorie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.