V kauze Fatima obnovili ďalšie konanie, Janíček si zaňho už trest odpykal

video tn.mp4
Zdroj: TASR

Ide o krivé obvinenie sudcu Jozefa Janíka

Trenčiansky podnikateľ Ondrej Janíček sa môže opäť tešiť z čiastkového úspechu. Okresný súd v Nitre mu povolil obnovu konania v súvislosti s krivým obvinením sudcu Jozefa Janíka, za ktorý dostal Janíček v roku 2015 dvojročný podmienečný trest.

Jozef Janík potvrdzoval v roku 2002 na krajskom súde v Trenčíne rozsudok okresnej sudkyne Moniky Jankovskej. Tá vtedy odsúdila Ondreja Janíčka spolu s jeho spoločníkom Jozefom Strelčíkom a ďalšími mužmi na 15 mesiacov za vydieranie. Keď sa Janíček odvolal, Janík za ním mal, podľa jeho slov, prísť priamo do baru Fatima, kde si mal za oslobodzujúci verdikt vypýtať úplatok. Janíček odmietol zaplatiť, a tak Janík potvrdil Jankovskej rozsudok.

Práve za toto tvrdenie následne dostal Janíček spomínaný podmienečný trest za krivé obvinenie, ktorý si už medzičasom odpykal. Vďaka svedectvám Michala Vidu sa však v poslednom čase otvárajú viaceré konania v súvislosti s kauzou Fatima. Začiatkom októbra napríklad trenčiansky okresný súd obnovil konanie, v ktorom Jankovská uznala Janíčka vinného z vydierania.

NITRA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti