Objavili sa opäť falošné emaily. Podvodník žiada v mene pošty od ľudí peniaze

Tamara (Zuzana Mauréry)
Zdroj: TASR

Prečítajte si, ako odhalíte podvod.

Slovenská pošta vyzvala ľudí, aby si dávali pozor pred ďalšími falošnými mailami. Podľa reakcie hovorkyne Ivety Dorčákovej odosielateľ používa zdeformované logo Slovenskej pošty, od adresátov pýta poplatok za doručenie zásielky a cez webový odkaz ich rovno presmeruje na platobnú bránu, kde má adresát zadať svoje údaje z platobnej karty.

„Odosielateľom týchto mailov nie je Slovenská pošta, a preto by klienti nemali na takéto maily reagovať. Ide o podvod, kde je zneužité meno Slovenskej pošty, ktorá sa už obrátila na orgány činné v trestnom konaní," vysvetlila v reakcii pre médiá.

Takto rozlíšite podvod

- Slovenská pošta nikdy nepýta prostredníctvom e-mailov peniaze. Za zásielku zaplatí klient buď pri objednávaní tovaru, teda priamo eshopu, alebo na dobierku, teda pri prevzatí zásielky peniazmi alebo kartou. Adresát zaplatí za zásielku kuriérovi, pri priehradke na pobočke alebo v BalíkoBOXe.

- Ak adresát dostane mail, odporúčame vždy kontrolovať aj odosielaciu adresu a aby na podozrivé e-maily nereagoval, obzvlášť, ak od neho žiadajú peniaze.

- V prípade, že klienti na tieto podvodné maily už zareagovali a uhradili požadovanú sumu, čím im bola spôsobená škoda, pošta odporúča sa obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní.

Zdroj: posta.sk

Na falošné e-maily upozorňuje pošta aj na webovej stránke posta.sk. Sú tu uvedené všetky potrebné informácie, ako zákazníci rozlíšia, že ide o podvodný mail i ukážky, ako môžu takéto falošne maily vyzerať. „Dôležitá je aj ostražitosť adresátov, ktorí dostanú takéto podvodné e-maily, aby na ne nereagovali," dodala Dorčáková.

BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti