VIDEO: Šialený útok pri Piešťanoch. Skupina falošných cestárov mačetou napadla podnikateľa

Jai Hindley sa raduje z víťazstva v kráľovskej etape Giro d Italia.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Obeť sa im snažila prekaziť kšefty.

Hrozivý útok pri Piešťanoch. V Sokolovciach za bieleho dňa zaútočila na miestneho podnikateľa pätica rómskych agresorov, najmladší mal iba 17 rokov. Jeden z nich vytiahol mačetu. Pri útoku všetci kričali, že ho zabijú.

Marcel je robustnej postavy, no priznáva, že tentoraz mu všetko jedno nebolo. Skupina piatich mužov, údajne falošných cestárov, chodila od domu k domu a ponúkala miestnym asfaltové práce.

Keď to zistil Marcel, ktorý vlastní v obci stavebnú firmu a mal informácie, že chcú ľudí oklamať a zinkasovať od nich finančnú zálohu, išiel za nimi.

Upozornil ich, aby šli preč. Muži mali začať na neho kričať, že čo sa do toho stará, že to je ich biznis.V tej chvíli ich to nahnevalo a všetci sa rozbehli za ním. Jeden z nich ho udrel päsťou do tváre a druhý vytiahol na podnikateľa mačetu.

Útočníci po vyčíňaní nasadli do auta a z miesta činu ušli. Marcel ihneď volal políciu. Tá ich zadržala v Hlohovci. Štyroch z nich obvinila z prečinu výtržníctva a najstaršieho muža aj z ublíženia na zdraví. Na dvoch z nich žiadajú väzbu.

Podľa našich informácii pochádza skupina mužov z osady v Plaveckom Štvrtku, kde približne pred dvoma týždňami znepriatelené skupiny bojovali medzi sebou.

Vzduchom vtedy lietali kamene, kovové tyče či zápalné fľaše, ktoré v bezpečnostnom pásme plynovodu spôsobili požiar. Terčom útoku sa stali aj policajti.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya.

Celé vydanie štvrtkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

SOKOLOVCE/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme TT

Dôležité udalosti