Domáce

Židovská náboženská obec na Slovensku reaguje na Kotlebu

Marián Kotleba.
Marián Kotleba. Zdroj: SITA

Kotlebovi voliči vraj nie sú fašisti, ale sú len frustrovaní.

Židovská náboženská obec na Slovensku rešpektuje víťazstvo Mariana Kotlebu z Ľudovej strany Naše Slovensko v Banskobystrickom samosprávnom kraji v druhom kole regionálnych volieb. 

Zdroj: SITA

"Pritom si však nemyslíme, že voliči Mariana Kotlebu sú fašisti alebo že by jeho víťazné percentá boli znakom fašizácie Slovenska. Rozhodnutie občanov voliť Kotlebu považujeme za prejav frustrácie, trucu a hnevu, ktoré sú dôsledkom dlhodobo neriešených problémov zo strany štátu," povedala hovorkyňa Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Lucia Kollárová.

Udalosti z tohto víkendu by podľa nej mali byť mementom pre demokratických politikov. "Dúfame, že sa začnú riešiť reálne problémy občanov nielen Banskobystrického kraja," ukončila.

Nového predsedu Banskobystrického kraja Mariana Kotlebu (ĽSNS) volilo v sobotňajších voľbách 71 397 voličov, čo je 55,53 percenta hlasov. Doterajší predseda Vladimír Maňka, ktorý kandidoval s podporou strán Smer-SD, KDH, SMK, SMS, ĽS-HZDS, HZD a Strana zelených, dostal 57 164 hlasov (44,46 percenta).

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.