Vynaliezavý farár volal ľudí na nočnú omšu, polícia to prekazila

Ilustračná snímka.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

V okrese Hlohovec počas pandémie koronovírusu to nebol prvý prípad.

Na Slovensku platí zákaz vychádzania a zhromažďovania sa. Napriek tomu farár z jednej obce v okrese Hlohovec sa rozhodol zvolať veriacich v nedeľu (25. 10.) ráno o 04.00 h na omšu .

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, muži zákona po zverejnení výzvy na Facebooku navštívili ešte v ten večer miestneho farára a požiadali ho, aby rešpektoval nariadenie vlády a aj odporúčanie cirkvi. Na veriacich apeloval aj miestny starosta, ktorý neodporúčal opúšťať obyvateľom obce svoje domovy.

„Verejné slávenie bohoslužieb kvôli zákazu vychádzania pritom KBS pozastavila. Policajti si aj napriek prísľubu farára miesto nadránom preverili. Polícia žiada veriacich, aby najmä vo vlastnom záujme, z dôvodu ochrany vlastného zdravia, rešpektovali opatrenia vlády a podľa slov Mons. Stanislava Zvolenského napomohli tak spoločnému dobru," konštatovala polícia.

CEZ FB POZÝVAL ĽUDÍ RÁNO NA OMŠU POLICAJTI ZASIAHLI A FARÁROVI DOHOVORILI Plánovaná omša, ktorá mala byť dnes o 04.00...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Trnavský kraj Nedeľa 25. októbra 2020

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Podobný prípad sa stal aj počas opatrení v prvej vlne koronavírusu. Napriek zákazu prišli do kostola desiatky veriacich .

HLOHOVEC/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hlohovec

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.