Dočká sa posledné krajské mesto priameho vlakového spojenia s Bratislavou?

kollarnehoda2_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Železnice si dali na novú trať vypracovať štúdiu.

Budeme cestovať z Nitry do Bratislavy kratšie? Železnice plánujú priamu trať, po ktorej by ste sa vlakom do hlavného mesta mohli dostať aj za 45 minút. Cesta po koľajniciach teraz trvá dvakrát toľko, cestujúci musia navyše prestupovať. Nitra je totiž jediným krajským mestom bez priameho železničného spojenia s Bratislavou.

Autom sa z Nitry do Bratislavy dostanete v priemere za 60 minút, autobusom to trvá o pätnásť minút dlhšie. Ľudí, ktorí do hlavného mesta dochádzajú denne, či už za prácou alebo školou, sú stovky. Ak cestujú vlakom, musia prestupovať.

„Cestujúcich čaká jeden prestup v stanici Leopoldov, Zbehy alebo Šurany (vo výnimočných prípadoch dva) a cesta trvá minimálne 1 hodinu 40 minút," uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Za priame spojenie Nitry s Bratislavou sú nielen ľudia, ale aj prepravca. Prepojenie miest však musia iniciovať železnice. Tie už dali na novú trať vypracovať štúdiu, hotová má byť v novembri.

Železnice už v roku 2015 na stole takúto štúdiu mali, pre ekonomickú nevýhodnosť ale neprešiel. Prepojiť tieto dve mestá chce však aj ministerstvo dopravy.

Téme sa venovala Monika Koleková:


NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme železnice

Dôležité udalosti