Monika Jankovská zrejme začala spolupracovať. Na výsluchu strávila deväť hodín

psiezabijacky5_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Šepká sa, že ponúkla svedectvo o zvučných menách nielen z politiky, ale aj biznisu.

Budú padať ďalšie hlavy? Monika Jankovská zrejme začala rozprávať. V utorok ráno ju priviezli z banskobystrickej väznice na špeciálnu prokuratúru. Dohodla si tam stretnutie, ktoré trvalo deväť hodín.

Bývalá štátna tajomníčka mala ponúknuť priznanie a spoluprácu už pred niekoľkými mesiacmi. Potom však z toho nič nebolo. Dorazila ju sprísnená trestná sadzba a ďalšie obvinenie v kauze trenčianskeho baru Fatima. Dokonca pre údajné nezákonnosti držala niekoľko dní hladovku.

Veci sa pohli len nedávno - po tom, čo dozorujúca prokurátorka nakoniec povolila návštevu Moniky Jankovskej riaditeľovi NAKA Branislavovi Zurianovi.

Bývalá štátna tajomníčka napokon kontaktovala aj priamo dozorujúcu prokurátorku v kauze Búrka. Pred dvoma týždňami jej poslala list s tým, že sa chce stretnúť s ňou aj s jej nadriadeným. Tá všetko zariadila a do Pezinka ju priviezla ozbrojená eskorta okolo pol deviatej ráno.

Dozorujúca prokurátorka Valéria Simonová sa nakoniec s Monikou Jankovskou nestretla, hoci to celé plánovala. Jej nadriadený jej totiž oznámil, že za bývalou štátnou tajomníčkou pôjde iný prokurátor.

S Jankovskou sedel nakoniec Peter Kysel. To naznačuje, že bývalá štátna tajomníčka sa skutočne rozrozprávala a okrem priznania ponúkla naozaj veľké ryby. Jej advokát odišiel z budovy úradu na obed. Jankovská tam však zostala.

Prečo takto nadriadený odstavil dozorujúcu prokurátorku Simonovú? Môže to súvisieť s viacerými skutočnosťami. To, čo Jankovská ponúka, budú vyšetrovať s najväčšou pravdepodobnosťou samostatne - mimo kauzy Búrky. Okrem toho, Simonová má byť údajne blízkou osobou obvineného a väzobne stíhaného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Pod výzvou na odstúpenie z funkcie, ktorú mu adresovali jeho podriadení, chýba meno Valérie Simonovej. Zastupujúci špeciálny prokurátor Alexander Bíro aj tak sľubuje, že tento postup voči Simonovej preverí.

Čo presne Monika Jankovská na niekoľkohodinovom stretnutí prokurátorovi povedala, je nateraz zahalené rúškom tajomstva. Šepká sa, že ponúka svedectvo o zvučných menách nielen z politiky, ale aj biznisu. Skôr či neskôr sa určite dozvieme, o koho ide, lebo policajti z NAKA im zaklopú na dvere.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti