Prokurátorka z kauzy Búrka a Víchrica: Kováčikovi som žiadne informácie zo spisov nevynášala

nahlasila_ukazka_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR

Prokurátorka po 24 hodinách reaguje na včerajšiu návštevu Moniky Jankovskej na Úrade špeciálnej prokuratúry.

Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Valéria Simonová odmieta podozrenia, že mala blízko k Dušanovi Kováčikovi a že to bol dôvod, prečo ju odstavili z výsluchu obvinenej Moniky Jankovskej.

Hoci sme od prokurátorky žiadali odpovede na otázky už v utorok (27.10.), stanovisko prišlo po 24 hodinách.

Televízia Markíza v utorok informovala, že môže existovať viacero skutočností, prečo sa  Valéria Simonová s Jankovkou nestretla. Môže to súvisieť s tým, že to, čo bývalá štátna tajomníčka ponúka, budú vyšetrovať s najväčšou pravdepodobnosťou samostatne - mimo kauzy Búrky, ktorú Simonová dozoruje.

Simonová má byť údajne blízkou osobou obvineného a väzobne stíhaného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Potvrdili to viaceré zdroje. A faktom, o ktorom sme informovali, je aj to, že meno Simonovej chýba pod výzvou na odstúpenie z funkcie Dušana Kováčika, ktorú mu adresovali jeho viacerí podriadení.

„Neviem, odkiaľ majú médiá tieto informácie. K Dušanovi Kováčikovi som mala taký istý služobný a pracovný vzťah ako ďalší kolegovia. Žiadne informácie zo spisov som mu nevynášala, on odo mňa žiadne informácie, ktoré by boli v rozpore so služobným tajomstvom, resp. s povinnosťami prokurátora, nikdy nežiadal. Plnila som si len povinnosti a postupovala som vždy len v zmysle Zákona o prokurátoroch. Výzvu na odstúpenie Dušana Kováčika som nepodpísala z dôvodu, že ma do dnešného dňa nikto neinformoval ani môj bezprostredne nadriadený, teda riaditeľ odboru všeobecnej kriminality, čo je predmetom jeho trestného stíhania a aké dôkazy vo veci existujú, a preto, že si myslím, že treba rešpektovať vo vzťahu ku každému páchateľovi, či je to špeciálny prokurátor alebo iný obvinený, prezumpciu neviny," uviedla Simonová.

Súvisiaci obsah

Simonovú teda nikto z vynášania informácií zo spisov Dušanovi Kováčikovi neobvinil. O tomto podozrení píše len samotná prokurátorka.

Na naše otázky nám poslala odpoveď hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. "V predmetnej veci v súčasnosti nebude Úrad špeciálnej prokuratúry poskytovať žiadne informácie. Informácie poskytne verejnosti hneď, ako to bude možné," napísala po 24 hodinách.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Víchrica

Dôležité udalosti