Láska vie byť aj bolestivá. Tu je päť dôvodov, prečo sa vraciame k mužom, korí nám ublížili

Najčastejie sú za tým obavy.

Muži hovoria, že ženám nerozumejú. Tajomstvo je, že si občas nerozumieme ani my samy. Veď uznajte, koľkokrát ste sa trápili, vaši partneri vás ranili, no aj napriek tomu ste sa rozhodli pri nich zostať a aj naďalej im veriť?

Keby sa to týkalo vašej kamarátky, určite by ste jej rýchlo ponúkli niekoľko rád, ako to zmeniť, či by ho mala opustiť a pod. Avšak vo vašej hlave a vo vašom srdci ste si iba vy sama paňou. A tak niekedy uviaznete vo vzťahu plnom bolestí, trápenia, ktorý vám vysáva silu, ale vy ste v ňom, možno ani neviete prečo. Tak sa pozrime na niekoľko možných dôvodov.

Máte pocit, že to s nikým iným nepôjde

S partnerom sa dobre poznáte, máte medzi sebou už vytvorený nejaký vzťah, a tak je omnoho jednoduchšie dať si druhú šancu ako si začať s niekým iným.

Prečítajte si aj: Túžia sa vziať za každú cenu, a tak bude ich svadobná hostina v Mcdonald´s

Mali by ste si však odpovedať na otázku, či vám to za to stojí. Či je naozaj nutné, aby vaša pohodlnosť zvíťazila nad skutočným šťastím, ktoré vám môže ponúknuť niekto iný. Skôr či neskôr prídete na to, že ste strácali čas s niekým, kto si vás nezaslúži.

Neznášate samotu

Ste po rozchode a nejakú dobu môže trvať, než si opäť niekoho nájdete. Okolo vás sú všetci zamilovaní, vaši priatelia na vás nemajú veľa času a vy sa cítite osamelá. Zrazu začnete premýšľať nad tým, že váš partner predsa nebol taký zlý, že ste spolu zažili aj pekné chvíle. A dáte vášmu vzťahu druhú šancu.

Občas to môže skončiť happyendom, ale vo väčšine prípadov sa to, žiaľ, skončí ešte horšie.

Zmena

Stáva sa, že sme natoľko zaslepené láskou, a tak veľmi túžime po tom, aby sa náš partner zmenil, že zabúdame na svoju hrdosť a zásady. Prajeme si, aby si vážil druhú šancu a veríme, že tentoraz to už bude naozaj iné.

Zdroj: Profimedia.sk

Aj keď v hĺbke duše dobre vieme, že sa človek len tak nezmení a je nepravdepodobné, aby sa niečo zlepšilo, myšlienka, že sa to stane, je silnejšie ako logická myseľ.

Detstvo

Podľa štúdií newyorského psychoterapeuta Kena Page, ktoré boli zverejnené v magazíne psychologytoday.com, má veľa ľudí nevyriešené problémy z detstva, ktoré si potom prenáša aj do svojich vzťahov. Väčšinou sa tieto ťažkosti týkajú napríklad neopätovanej lásky.

Prečítajte si aj: Mladá žena si vzala dvojnásobne staršieho muža. Chcú mať čo najviac detí

"Najviac vás priťahujú ľudia, u ktorých tušíme, že vás zrania podobne ako vaši najbližší v minulosti. Vaše podvedomie však dúfa, že aj keď sa celý nepríjemný zážitok znova zopakuje, tentoraz to všetko dobre dopadne," hovorí psychoterapeut.

Ten osudový

Môže byť u vás zakotvený pocit, že s nikým iným nenadviažete už taký vzťah, že vás možno už nikto iný nebude chcieť, nikoho iného už nebudeme tak veľmi milovať. Aj keď to bude možno zo začiatku ťažké a bude to bolieť, musíte si uvedomiť, že váš partner nie je jediný na svete, aj keď je to pre vás v tejto chvíli nepredstaviteľné. Určite sa nájde niekto iný, kto vás bude milovať viac a lepšie, píše dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti