Aj hlas odhalí neveru. Muži s hlbokým hlasom sú vraj častejšie neverní

Nebezpecny chodnik_tvnoviny.mp4
Zdroj: Lipik Stock Media/shutterstock.com

A pritom ide práve o ich zvodnosť.

Ženy, poznáte to.Uvidíte vysokého muža s tmavými vlasmi a tým uhrančivým pohľadom. V tom otvorí ústa a prehovorí k vám svojím hlbokým hlasom. A je to tak, ste v tom. Jednoducho ho počúvate a začne sa vám každým slovom viac a viac páčiť a máte pocit, že jeho slová prenikajú až do vášho vnútra.

A možno aj preto je to tak. Sme z nich namäkko. Muži s hlbokým hlasom vraj častejšie podvádzajú svoje partnerky. Tvrdia to evoluční psychológovia z Číny, podľa ktorých výška prirodzeného rozsahu hlasu u muža pomerne spoľahlivo predurčuje náchylnosť k jeho nevere.

Prečítajte si aj: Muži priznali na čo najčastejšie pri sexe myslia. Čo z toho ste predpokladali?

Pritom je práve hlboký hlas považovaný za jeden zo znakov mužnosti a je pre ženy sexuálne veľmi dráždivý. Je tiež možné, že práve preto, že sú títo muži sexuálne príťažlivejší, majú viac príležitostí k nevere.

Hlas ako predpoklad nevery

Psychológovia z Číny nahrávali hlasy mužov, ktorí mali za úlohu hovoriť rovnakú frázu. Nahrávka bola následne podrobená počítačovej analýze. Všetky osoby, ktoré sa zapojili do výskumu, boli pomerne čerstvo vo vzťahu. V dotazníkoch potom autori štúdie odhaľovali náchylnosť týchto mužov k nevere. Medzi hĺbkou hlasu a vyššou mierou nevery bol potvrdený štatisticky významný vzťah.

"Naše závery odhaľujú, že muži s hlbokým hlasom sa častejšie dopúšťajú nevery a sú menej oddaní v partnerskom vzťahu," tvrdí doktor Ťing Čang z Juhozápadnej univerzity v Čchung-čching.


Platí to aj u žien?

U žien nič podobné nebolo odhalené. Medzi výškou ich hlasu a náchylnosťou k nevere neexistuje štatisticky významný vzťah.

"Je možné, že maskulínny hlas a vývoj nevery u mužov majú podobný biologický základ, teda, že je to ovplyvnené predovšetkým hladinou testosterónu. Iným možným vysvetlením je, že muži s hlbokým hlasom majú jednoducho viac možností na zbalenie ženy. Avšak hlboký hlas u muža súvisí tiež so zdravím a spoločenskou dominanciou, častejšie je spájaný s vyšším spoločenským postavením, čo ženy považovali počas evolúcie za žiadanejšie prvky. S ohľadom na to vzťah medzi mužským hlasom a neverou je zrejme ovplyvňovaný zvýšeným záujmom žien oň," mieni doktor Ťing.

Prečítajte si aj: Ženy sa zdôverili, s koľkými mužmi spali. Ide o šokujúce číslo

Nevera samotná

V modernom svete plnom technológií uľahčujúcich komunikáciu, zdieľanie fotografií či videí začína byť monogamia a vernosť trochu nejasným pojmom. Čo je pre jedného prijateľné správanie v monogamnom vzťahu, môže byť pre druhého dôvod k rozchodu.

Z prieskumu zverejnenom na bety.cz vyplýva, že jedinci považujú za neveru:

- utvorenie hlbokého emocionálneho puta s druhou osobou (55%)
- posielanie vlastných erotických fotiek inej osobe než partnerovi (46%)
- posielanie erotických správ inej osobe ako partnerovi (44%)
- zachovanie profilu na zoznamke vo vzťahu (29%)
- trávenie času s expartnerom (29%)
- flirtovanie (18%)
- predstava niekoho iného pri sexe (18%)
- večera v reštaurácii s iným mužom (18%)
- pravidelná komunikácia s bývalými partnermi (16%)
- fantazírovanie o sexe s niekým iným (13%)

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti