Kolíková dočasne pozastavila funkcie dvom sudcom z akcie Víchrica

Sestričky
Zdroj: TASR

Ministerka spravodlivosti reaguje na zatýkanie sudcov.

Sudca Najvyššieho súdu SR Jozef Kolcun a sudkyňa Okresného súdu Bratislava I. Otília Doláková majú dočasne pozastavený výkon funkcie. Vo štvrtok o tom rozhodla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Oboch zadržala polícia v rámci stredajšej (28. 10.) akcie Víchrica. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

"V prípade ostatných sudcov nateraz takýto postup nie je otázkou dňa," informoval rezort s tým, že sudcovia David Lindtner a Jarmila Urbancová majú prerušený výkon funkcie sudcu a sudkyňa Katarína Bartalská má pozastavený výkon ešte na základe akcie Búrka.

Plénum Ústavného súdu SR momentálne rozhoduje o žiadosti generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby troch obvinených sudcov. Ide o Jozefa Kolcuna, Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera.

Pri akcii s krycím názvom Víchrica zadržala v stredu (28. 10.) Národná kriminálna agentúra viaceré osoby. Médiá informovali, že okrem vyššie zmienených sudcov medzi nimi mal byť aj právnik a podnikateľ Zoroslav Kollár.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Víchrica

Dôležité udalosti