Pandémia ovplyvnila ponuku eshopov. Pozrite si, ktoré potraviny nakupujeme online najviac

Vývoj nových prípadov nákazy v Izraeli od začatku pandémie.
Zdroj: Shutterstock.com

V dôsledku sprísnených opatrení sa enormne zvýšil záujem aj o viaceré produkty.

Sprísnené opatrenia, medzi ktoré patrí aj zatvorenie obchodov, sa prejavili aj na internete. Ako potvrdili viaceré e-shopy, záujem o niektoré produkty enormne vzrástol.

„Online objednávky skokovo narástli na dvoj, trojnásobok s lockdownom. Najväčší nárast oproti uplynulému roku zaznamenávame v predaji kancelárskej techniky, či už ide o notebooky, tablety, PC alebo tlačiarne," povedala pre tvnoviny Hana Búgelová zo spoločnosti NAY.

Podstatne zvýšenú návštevnosť eviduje od októbra aj Alza, za uplynulé dva týždne to je medziročne až o polovicu viac. „Za toto obdobie sme zaznamenali viac predaných webkamier ako za celý minulý rok. V kurze je stále aj športové vybavenie, hry či čítačky kníh," povedal pre pravda.sk podpredseda predstavenstva Alza Petr Bena.

Väčší záujem o produkty súvisiace s prácou z domu pociťuje aj mall.sk. „Aktuálny predaj webkamier prekonal nákup z jari. Záujem stále pretrváva pri slúchadlách, LCD monitoroch a tlačiarňach," uviedla hovorkyňa Pavla Hobíková.

Doplnila, že medzi často vyhľadávané produkty patria aj rúška, respirátory a dezinfekčné prostriedky. V súvislosti s obmedzenými možnosťami pohybu narástol aj predaj športových produktov. „O 560 percent vyskočili predaje bežeckých trenažérov, až o 2 200 percent vzrástol nákup fitnesových pomôcok," uviedla Hobíková.

V ponuke sú potraviny

Pandémia koronavírusu, či už chtiac alebo nechtiac, ovplyvnila aj ponuku e-eshopov, ktoré sa rozhodli zaradiť do ponuky aj potraviny.

Slovami Benu spoločnosť predaj potravín neplánovala. „Teraz je možné objednávať konzervované potraviny, cestoviny, múky, zmesi na pečenie, ryžu, strukoviny alebo nápoje," hovorí Bena.

Spoločnosť Mall Group ponúka trvanlivé potraviny od marca. "K najpredávanejším produktom patrí v súčasnosti zrnková káva, víno a bezlepkové potraviny. O 120 percent vzrástol tiež medziročne záujem o detskú výživu," priblížila Pavla Hobíková.

Zvýšený záujem o online nákup trvanlivých potravín zaznamenala v poslednom čase aj spoločnosť Tesco. „Medzi ne napríklad patria múka, ryža či cestoviny, povedal pre tvnoviny Peter Steigauf z odboru komunikácie.

Na záver dodal, že medzi najčastejšími zákazníkmi sú ženy vo veku 30 až 54 rokov, mamičky na materskej dovolenke, rodiny s deťmi, ale aj zaneprázdnení manažéri či dôchodcovia.

BRATISLAVA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.