Na polícii vznikol tím, ktorý ide po krku najväčším rybám

pribeh dobrovolnikov.jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Odhaľovať bude zločiny policajtov, ale aj politikov.

Idú po krku najväčším rybám! Na polícii už vznikol špeciálny tím, ktorý má odhaľovať zločiny policajtov či politikov. Celé to odštartovala akcia Boží mlyn a zadržanie Ľudovíta Makóa. Bývalý šéf daňových kriminalistov totiž ponúkol svedectvo a spoluprácu.

Keď policajti z Národnej kriminálnej agentúry v septembri zadržali Ľudovíta Makóa, netušili, čo to všetko rozpúta. Ten takmer okamžite vyhlásil, že bude spolupracovať. Makó je obvinený z toho, že spolupracoval s mafiánskou skupinou takáčovcov. Na krku má aj stíhanie za vydieranie a obmedzovanie osobnej slobody.

Za mrežami skončil i ďalší muž. František Böhm mal takáčovcom donášať informácie z bezpečnostných zložiek. Sudca v uznesení o väzbe citoval svedka, ktorý tvrdil, že šéfovi takáčovcov mal v jednom prípade pomôcť špeciálny prokurátor.

Ani nie mesiac po tom skončil v putách aj Dušan Kováčik. Špeciálneho prokurátora zadržali pri policajnom prezídiu, kde mal údajne dohodnuté stretnutie. Vinia ho z podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomocí aj prijímania úplatku. Dokonca mal mariť vyšetrovanie v prípade prípravy vraždy vyšetrovateľa NAKA. Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by začal spolupracovať.

Spoluprácu a svedectvo ale sľubuje exfunkcionár z útvaru zvláštnych policajných činností Norbert Pakši. Aj on je obvinený z viacerých trestných činov. Sudkyňa ho poslala do väzby v tú istú noc ako Kováčika.

No a vo štvrtok prišiel na Úrad špeciálnej prokuratúry ponúknuť zase svoje svedectvo bývalý šéf Finančnej jednotky NAKA Bernard Slobodník.

V súvislosti s Makóovým svedectvom už policajný prezident zriadil špeciálny tím.

„Peter Kovařík sa stretol s policajtmi NAKA a prokurátorom ÚŠP. Dohodli sa na zriadení pracovnej skupiny, ktorá sa bude zaoberať trestnými činmi vyplývajúcimi z akcie „Božie mlyny". Budú jej vytvorené všetky potrebné podmienky na prácu, či už personálne, technické alebo administratívne," uviedla hovorkyňa Andrea Dobiášová.

Podľa našich informácií sú v tíme viacerí vyšetrovatelia NAKA aj prokurátori. V hľadáčiku majú mať okrem policajtov, funkcionárov i politikov. Skupina bude odhaľovať najmä násilnú či ekonomickú trestnú činnosť.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.