Nenechajte sa obmedziť opatreniami a začnite s jesenným cvičením

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Halfpoint

Telo si pohyb priam pýta.

Ľudské telo je stavané na pohyb, a tak by ste mu ho aj mali dopriať. Nezáleží na tom, či sú zatvorené fitnescentrá. Cvičiť sa dá aj doma alebo vonku. Najdôležitejšie je mať odhodlanie, určiť si uskutočniteľné ciele, aby ste mali šancu ich aj splniť.

Vonkajší priestor

S negatívnym testom vám už nikto nemôže brániť ísť si s pokojným svedomím zašportovať von. Aký druh športu si vyberiete, je len na vás. Na začiatok odporúčame chôdzu, najlepšie rýchlu chôdzu. Krokomer už má asi každý, ak aj nie, v mobile si nejaký môžete rýchlo stiahnuť a kroky si odsledovať.

V priemere by mal vraj človek prejsť desaťtisíc krokov denne, tak s tým by ste mohli začať. Ak sa vám samotná chôdza zdá nudná, môžete si púšťať hudbu alebo kráčať s viacerými kamarátmi. V prípade, že chcete rozširovať svoje vedomosti, môžete si púšťať aj podcasty alebo elektronické knihy.

Prečítajte si aj: Chudnutie po štyridsiatke: Trošku sa namakáte, ale výsledok určite príde

V prípade, že si to obľúbite, postupne môžete z behu prejsť na behanie. Zvoľte pohodlné oblečenie, v tomto počasí aj čelenku a nákrčník a nezabúdajte na kvalitné bežecké topánky. Začnite pozvoľna a zo začiatku striedajte beh s chôdzou.

Inými možnosťami môže byť bicyklovanie aj korčuľovanie. Je pomerne príjemné počasie, takže sa nemusíte obávať, že by vám v tom niečo zabránilo.

Workoutové ihrisko

Vonkajšie ihriská sú určené na rôzne druhy posilňovania. Najideálnejšie je cvičenie s vlastnou váhou. Vhodné sú pre dospelých aj mládež. Keďže budete cvičiť vonku, naozaj vám nehrozí žiadne infikovanie, dôležité je iba dezinfikovanie rúk.

Zdroj: shutterstoc.com/BLACKDAY

Tento typ aktivity je veľmi rozšírený po celom svete a v posledných rokoch pribúdajú workoutové ihriská aj u nás na Slovensku, takže sa stávajú nielen trendom, ale i súčasťou bežného života. Dovoľte, aby sa stali súčasťou aj toho vášho.

V pohodlí domova

Doma sa už nemôžete vyhovoriť ani na nevhodné počasie. Je jedno, či bývate v garsónke, alebo v dome. V prípade, že máte voľné miesto na podložku na cvičenie, vaše športové prostredie je pripravené.

Prečítajte si aj: Aj závislosť od zdravého jedla môže uškodiť. Zoznámte sa s ortorexiou

V prípade, že neviete, ako začať a čo robiť, môžete si stiahnuť viaceré aplikácie, ktoré vám naplánujú a ukážu mnohé cviky a série. Všetky sú dostupné na Google Play. Jednou z možností sú aj YouTube videá a dokonca aj mnohé fitnescentrá ponúkajú online hodiny a cviky.

V prípade, že chcete vyskúšať niečo aj na upokojenie mysle, začať by ste mohli s jogou a pilatesom. Na záver môže byť dokonalou bodkou meditácia. Tak neváhajte, vyskúšajte niečo a naštartujete vaše telo aj myseľ.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti