Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila zármutok nad teroristickým útokom vo Viedni

Nikki McKibbin
Zdroj: TASR

Hlava štátu zaslala sústrastný telegram rakúskemu prezidentovi Alexandrovi Van der Bellenovi.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok vyjadrila hlboké zarmútenie nad pondelňajším (2. 11.) teroristickým útokom v centre Viedne, pri ktorom prišli o život najmenej štyri osoby.
"Myšlienkami som s rodinami obetí a zranených i s obyvateľmi Rakúska," uviedla Čaputová na sociálnej sieti, pričom zdôraznila jednotu v boji proti nenávisti a terorizmu. Čaputová v súvislosti s útokom zaslala sústrastný telegram rakúskemu prezidentovi Alexandrovi Van der Bellenovi, informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

"Dôrazne odsudzujem tento nezmyselný a nehumánny čin, ktorý popiera všetky hodnoty civilizovanej spoločnosti a úctu k ľudskému životu. Nesmieme dovoliť, aby v tejto zložitej chvíli naše spoločnosti ovládol strach a hnev. Naše zdieľané hodnoty sú silnejšie než nenávisť, extrémizmus a terorizmus," uviedla prezidentka.

Premiér Matovič vyjadril ľútosť nad útokom vo Viedni, vyzval na obozretnosť

Premiér SR Igor Matovič vyjadril v utorok ľútosť v súvislosti s teroristickým útokom vo Viedni. "Moje myšlienky sú s rodinami obetí a s rakúskymi občanmi," uviedol na svojej sociálnej sieti. Zároveň upozornil na to, že žiadna časť Európy nie je dostatočne chránená pred útokmi na naše hodnoty. "Všetci musíme byť silní a obozretní," dodal.

Predseda NR SR Boris Kollár kondoloval v súvislosti s útokom vo Viedni

Predseda Národnej rady (NR) Slovenskej republiky Boris Kollár (Sme rodina) s ľútosťou a zármutkom prijal správu o teroristickom útoku, ktorý sa odohral vo Viedni. Ešte v pondelok vo večerných hodinách dal Kollár z nemocnice pokyn na kondolenciu predsedovi Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgangovi Sobotkovi, ktorá v utorok ráno odišla diplomatickou poštou. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie parlamentu Michaela Jurcová.

„Vyjadrujem rozhorčenie nad tým, čo sa stalo, zároveň vyjadrujem úprimnú sústrasť celému rakúskemu ľudu. V týchto ťažkých chvíľach sme s vami, myslíme na vás a modlíme sa za vás," znie kondolencia predsedu parlamentu Borisa Kollára.

V pondelok (2. 11.) večer došlo v centre Viedne neďaleko synagógy na ulici Seitenstettengasse a na ďalších piatich miestach k streľbe. Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer potvrdil, že streľba bola teroristickým útokom, do ktorého bolo zapojených viacero páchateľov. Útok si okrem mŕtvych vyžiadal aj viacero ťažko zranených.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teroristický útok

Dôležité udalosti