Pri útoku vo Viedni sa zranila aj Slovenka, potvrdil rezort diplomacie

Turkey Earthquake114393.jpg
Zdroj: TASR/Photo/Ronald Zak

V súvislosti s pondelňajším útokom o tom informovala rakúska strana.

Pri pondelňajšom teroristickom útoku vo Viedni utrpela zranenie aj Slovenka. Informáciu potvrdil riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie SR Juraj Tomaga.

"Áno, môžem potvrdiť, že nás v súvislosti s včerajšími útokmi vo Viedni rakúska strana informovala o jednej zranenej občianke SR. Rezort diplomacie poskytuje náležitú konzulárnu asistenciu a maximálnu možnú súčinnosť," konštatoval. Zároveň dodal, že na miesto hospitalizácie rezort diplomacie vyslal slovenského diplomata.

V pondelok večer došlo v centre Viedne neďaleko synagógy na ulici Seitenstettengasse a na ďalších piatich miestach k streľbe.

Minister vnútra Karl Nehammer pre stanicu ORF potvrdil, že streľba bola teroristickým útokom, do ktorého bolo zrejme zapojených viacero páchateľov. Útok si okrem mŕtvych vyžiadal aj viacero ťažko zranených.

Rakúsky minister vnútra uviedol, že útočník konal sám

Pondelňajší útok v rakúskej metropole si vyžiadal štyri obete a najmenej 22 zranených. Ako uviedol na tlačovej konferencii rakúsky minister vnútra Karl Nehammer, útok pravdepodobne spáchal iba jeden útočník.

Ešte v pondelok večer minister informoval, že išlo zrejme o teroristický útok, do ktorého bolo zapojených viacero páchateľov. Polícia však po analýze videí z miest útokov došla k záveru, že nateraz neexistuje dôkaz, ktorý by svedčil o prítomnosti ďalších útočníkov.

Minister ďalej oznámil, že policajti zasahovali na 18 miestach vo Viedni a na viacerých miestach Dolného Rakúska, pričom zadržali 14 osôb.

Čítajte viac: Atentátnik (†20) z Viedne navštívil Slovensko a kúpil si tu strelivo pre kalašnikovCelé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  


VIEDEŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teroristický útok

Dôležité udalosti