Kuriózna krádež v obchodnom centre plnom ľudí. Zlodeja nevyrušili ani okoloidúci

1_VNENCAK_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Predavačkám ani ochrankárom sa nezdalo nič podozrivé.

Vyčíňal na pravé poludnie a vôbec mu neprekážalo, že okolo chodili ľudia. V nákupnom centre v Leviciach zlodej za bieleho dňa a pred zrakmi okoloidúcich vybielil výklad a ukradol značkové oblečenie.

Výklad s dámskym a pánskym športovým oblečením majú v nákupnom centre majitelia butiku, ktorý inak sídli inde - na pešej zóne, o pár desiatok metrov ďalej. Majiteľka butiku Miroslava Maťová zbadala vyzlečené figuríny a zavolala manželovi. Ten však o ničom nevedel a hneď bolo jasné, že v tom má prsty zlodej.

Potvrdili to aj záznamy z kamier. Neznámeho muža si všimli aj predavačky v okolitých prevádzkach. „Videli, že vošiel vysoký, športovej postavy muž a s taškou vošiel, vošiel dnu do výkladu, otvoril si dvere a začal pomaličky vyzliekať figuríny,“ povedala nám.

Predavačka v susednej prevádzke videla, že nejaký muž dáva dole oblečenie, ale nebolo jej to podozrivé. „Myslela som si, že ich ide prezliecť a vôbec som tomu nevenovala pozornosť,“ spomína si.


Zaujímavé je, že muž v šiltovke a s rúškou si dával načas. Potom pokojne odišiel do centra mesta a zmizol. Všetko vraj robil s takou ľahkosťou, ako keby to nerobil prvýkrát a vôbec sa neponáhľal.

Majitelia butiku odhadujú škodu približne na tisíc eur. Podľa nich bol zlodej pri vyzliekaní figurín pomerne zručný. Nohavice si však zlodej neodniesol. Tie sa vraj z figurín vyzliekajú ťažšie. Z figurín zmizli bundy, mikiny, peňaženky, šiltovky, ruksaky, tričká. Majiteľka si myslí, že to bol niekto, kto to mal veľmi dobre zmapované. Zlodej pritom musel vedieť aj to, že výklad nebýva zamknutý na kľúč.

Majitelia butiku sľubujú za odhalenie páchateľa aj finančnú odmenu.

Polícia v Leviciach okolnosti preveruje ako podozrenie z trestného činu krádeže.

Reportáž spracoval Karol Mindák.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.   

LEVICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zlodej

Dôležité udalosti