Urban z ĽSNS opäť kritizuje svojich kolegov zo strany. Chcel sa vzdať mandátu

Školák.
Zdroj: TASR

Povedal, že nemá problém ukázať negatívny certifikát.

Epidémia koronavírusu rozdeľuje aj stranu ĽSNS. Ich poslanec Miroslav Urban, primár internej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku sa už viackrát dostal do potýčky so svojimi kolegami a upozornil ich, aby nosili rúška.

Najnovšie sa ohradil voči tomu, že kotlebovci odmietajú ukázať certifikát z plošného testovania pri vstupe do Národnej rady.

Miroslav Urban nám povedal, že nemá problém preukázať sa negatívym certifikátom. Priznáva dlhodobo, že má na rôzne opatrenia iný názor, týkalo sa to aj rúšok.

Na otázku, či neopustí poslanecký klub ĽSNS odpovedal exkluzívne pre TV Markíza: "Rozmýšľam o tom, že opustím národnú radu a vzdám sa mandátu." Dodal, že zrejme dnes.

Urban sa však stretol s kolegami z klubu a prehovorili ho, aby ostal. Jeho reakcia bola skôr prejavom zhnusenia z politiky. Vraj parlament rieši nepodstatné veci a zdravotníctvo je v katastrofálnom stave. "Celé leto sme sa zabudli prichystať na druhú vlnu koronavírusu a teraz to plátame všetkým možným," dodal Urban.

Tému spracovala Martina Töröková.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ľsns

Dôležité udalosti