Akcia Očistec: Okrem exfunkcionárov polície obvinili aj Norberta Bödöra

NAKA dnes ráno zadržala Gašpara, Hraška, Krajmera, Slobodníka a Zetochu.

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry zasahovali od štvrtkového (5. 11.) skorého rána na viacerých miestach na Slovensku. Domové prehliadky vykonávali u svojich bývalých nadriadených. Všetci zadržaní skončili na poliacajnom prezídiu, ich právnici neskoro večer ho opusťali.

V Janíkovciach v mestskej časti mesta Nitry skoro ráno vošli do domu bývalého šéfa polície Tibora Gašpara. Ulica bola niekoľko hodín z oboch strán uzavretá. Skoro ráno prišiel na miesto advokát Marek Para, ktorého vystriedal Eugen Cimmermann. Okolo 11.40 h vychádza z domu aj samotný Tibor Gašpar. Nasadá do policajného auta a kukláči ho prevážajú na Prezídium Policajného zboru do Bratislavy.

NAKA zasahovala aj v Ivanke pri Dunaji u exšéfa Národnej kriminálej agentúry Petra Hraška a v Leviciach u bývalého vysokopostaveného policajného funkcionára Bernarda Slobodníka. V putách skončil aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky Robert Krajmer.

Podľa našich informácií Slobodníka a Krajmera zadržali už o 04.00 h ráno. Od Slobodníka vynášali policajti zaistené veci.


Piatym zadržaným by mal byť podľa Aktuality. sk Marián Zetocha, bývalý riaditeľ finančnej spravodajskej jednotky NAKA a predchodca Pavla Vorobjova vo funkcii. Podľa našich informácií majú byť títo dvaja muži príbuzní.

Prečítajte si reakcie politikov na raziu NAKA

Akcia s názvom Očistec

Policajnú akciu s názvom Očistec potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová. Zadržali pri nej viacero obvinených osôb.

"Obvinenie bolo vyšetrovateľom NAKA vznesené pre viaceré trestné činy, okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívanie právomoci verejného činiteľa. S obvinenými osobami aktuálne prebiehajú procesné úkony, a preto sa nebudeme k prípadu bližšie vyjadrovať," priblížila hovorkyňa.

Obvinený je aj Norbert Bödör

Podľa našich informácií je v tejto veci obvinený aj Norbert Bödör, ktorý je momentálne vo väzbe pre kauzu Dobytkár. Obvinenie má na krku už aj Pavol Vorobjov, ktorý je za mrežami pre lustráciu Jána Kuciaka.

Exšéfa NAKA Petra Hraška privážajú na Prezídium Policajného zboru v Bratislave.


Advokát Roberta Krajmera Miroslav Zobok nám potvrdil, že ho klient kontaktoval o 4.13 h s tým, že ho zadržali a vzniesli mu obvinenie. Zobok sa zatiaľ nebude vyjadrovať k tomu, z čoho je Krajmer obvinený. Uviedol však, že výsluchy budú prebiehať pravdepodobne neskoro popoludní alebo až večer.

Ani advokát Bernarda Slobodníka nechcel situáciu komentovať. Peter Kubina už ale tiež má v rukách uznesenie o obvinení.

Gašpar podal včera trestné oznámenie, bojí sa kriminalizácie

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar pritom len včera (4.11.) podal trestné oznámenie na svojho niekdajšieho podriadeného Bernarda Slobodníka a ďalších ľudí. Bývalý policajný prezident mal vraj podozrenie, že sa chystá jeho kriminalizácia. Slobodník totiž ponúkol svoje svedectvo ešte koncom minulého týždňa. K čomu konkrétne vypovedal, neprezradil.

Podľa našich informácií súvisí táto akcia s výpoveďami Ľudovíta Makóa. Na policajnom prezídiu minulý týždeň vznikol špeciálny tím. Je zložený z vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry. Ich úlohou je vyšetrovať podozrenia v súvislosti s násilnou či ekonomickou trestnou činnosťou súčasných či bývalých verejných činiteľov.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.    

NITRA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Robert Krajmer

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.