Domáce

Šesťročný Alex sa takmer utopil

kupalisko_august_2012.jpg

Teraz leží v martinskej nemocnici v umelom spánku.

V Detskom domove v Bytči sa stalo nešťastie. Šesťročný chovanec Alex sa takmer utopil. Teraz leží v umelom spánku v martinskej Univerzitnej nemocnici. Skúsený záchranár tvrdí, že toto sa môže stať každému.

Vychovávateľ bol na kúpalisku spolu s ôsmimi deťmi. Stačila chvíľa a malý Alex sa začal topiť. Okamžite k nemu privolali záchranárov.

Šesťročný chlapec mal šťastie v nešťastí. Na kúpalisku oddychoval aj lekár Milan Minárik, ktorý ho oživoval ako prvý. „Bohužiaľ sa stala nešťastná udalosť. Mrzí nás to, že sa to stalo. Je leto, takéto situácie sa na kúpaliská stávajú," povedal TV Markíza riaditeľka domova Alžbeta Masnicová.

Za pravdu jej dáva aj skúsený záchranár. „Skutočný prípad, kedy dvaja rodičia dávali na dieťa v detskom bazéne tak, že sa medzi sebou rozprávali a dieťa sa im pomedzi nohy topilo. Zasiahnuť musel až plavčík," vysvetlil záchranár Samusel Hruškovic.

Podľa riaditeľky by sa Alex mal vrátiť do domova už koncom týždňa. Závisieť to bude od toho, ako sa ho podarí prebrať z umelého spánku.BYTČA/Marian Lechan

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.