Deti a plavky. Musia ich nosiť aj u nás?

Dieta v plavkách - ilustračn snímka
Zdroj: shuterstock.com

Riziko netreba podceňovať, pedofili žijú aj na Slovensku.

Od pol roka, od roka, od dvoch? Kedy je najvhodnejší čas navliecť drobcov do plaviek? V niektorých krajinách by vás za pobehajúce nahé dieťa mohli strašiť sociálni úradníci, v iných sa nad tým nepozastavuje nikto. Do akej skupiny sa radíme my?

Zdroj: shuterstock.com

Sú miesta, kde sa aj v tých najteplejších mesiacoch zahaľujú všetci od 0 do 100 rokov. Jednoducho tradície, kultúra. No čoraz viac sa k nim pridávajú aj západné krajiny. „Fenomén tej konzervatívnosti a vplyvu náboženstva tam vždy bol. Teraz sa to akurát skomplikovalo tým, že sa vyskytlo niekoľko prípadov pedofílie," vysvetľuje sociológ Bohumil Búzik.

A tak malí Briti či Američania behajú v plavkách ešte aj doma na dvore. Tabu vo väčšine rodín je aj fotenie nahých detí, hoci vlastných, do rodinných albumov. „U nás zrejme to nebude mať ten konzervatívny základ. U nás sa to prenesie ako kultúrny vzor. Bez toho kontextu, z ktorého to vzniklo," dodáva

Plavky na kúpalisku musia byť

Pokiaľ ide o detskú nahotu, na Slovensku sme menej konzervatívni. Neplatí to však pre verejné kúpaliská. Tam musia mať plavky všetci, hlavne keď idú do bazéna. Vrátane detí.

Platí to však aj na suchu. Najmä pre to, že u detí skôr dôjde k nehodám, ktoré majú vplyv na čistotu bazénov. No či ich budeme zakrývať aj na prírodných kúpaliskách či doma na dvore, je podľa odborníkov individuálne.

Napriek všetkému, pedofili žijú aj u nás a riziko netreba podceňovať. Nebezpečné je najmä zverejňovanie fotiek nahých detí na internete, ktorých sú sociálne siete stále plné.BRATISLAVA/Henrieta Hajtová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.