Domáce

Prevoz pacientov po slovensky: 15 hodín bez jedla a vody

Exkluzívny transport
Zdroj: TV Markíza,

Dve staršie pacientky z Košíc tak skoro nezabudnú na špecializované vyšetrenie v Banskej Bystrici

Tam a späť cestovali neuveriteľných 15 hodín. A z toho, čo sa im prihodilo počas transportu ostáva rozum stáť. Našťastie mali aj sprievod. Bez pomoci pani Horňákovej by si jej 81-ročná matka a 59-ročná Viera sotva poradili.


Obe ležia na chirurgii v košickej Univerzitnej nemocnici. V pondelok ráno ich však previezli na vyšetrenie. Do Banskej Bystrice. A prečo ich nevyšetrili v Košiciach? Lebo mal lekár mesiac dovolenku.

Tu sa však cesta, ako zo zlého filmu, iba začína. Bez vody, jedla, mobilného telefónu a peňazí. Chorá, v bolestiach a riadne dezorientovaná. Tak prišla pani Viera na polikliniku v Banskej Bystrici. Po vyšetreniach však prišiel ďalší šok. Sanitka mala meškanie a ju vraj chceli z polikliniky vypoklonkovať.

Sanitka sa s ďalším pacientom zdržala v Bratislave. Výstražné znamenia použiť nemohli, a tak museli dodržať predpísanú rýchlosť. Podľa slov konateľa MK Transport o 22 minút neskôr, podľa pacientok až o vyše trištvrte hodiny. Obe ženy tak prišli do Košíc po 15-hodinovej šichte. Unavené a riadne znechutené.

KOŠICE/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.