Najnebezpečnejšia cesta na Slovensku? Jej okolie je obsypané spätnými zrkadlami

Kráľovná Alžbeta II. v rúšku na verejnosti
Kráľovná Alžbeta II. v rúšku na verejnosti Zdroj: TV Markíza

Cesta je prakticky bez krajníc, keďže sa prepadávajú.

Ak prejdete po tejto ceste, môžete prísť o spätné zrkadlá. A to v lepšom prípade. Cestu prvej triedy medzi Kozárovcami a Hronským Beňadikom mnohí volajú aj cestou smrti.

Úzka vozovka v zúfalom stave je na rozhraní Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.

„Cesta je prakticky bez krajníc, v podstate je tam strašne veľa úsekov, kde sa tie krajnice prepadávajú, a keď už idete tade či už osobným autom alebo nedajbože nákladným a stretávate oproti nákladné auto, tak je to veľmi kritické," hovorí poslanec obecného zastupiteľstva v Hronskom Beňadiku František Mlynka.

Vážna nehoda sa tu stala aj pred dvoma týždňami. Kamión sa zrazil so sanitkou a ďalším autom. Ťažko zraneného vodiča sanitky prevážal vrtuľník.

Starosta bojuje za opravu a rozšírenie cesty už niekoľko rokov. Snažili sa o to už aj jeho predchodcovia.

Keď sme sa cestárov pýtali pred rokom, čo plánujú so sťažnosťami na stav cesty urobiť, ich odpoveď bola optimistická. Povedali, že po ukončení verejného obstarávania ju možno začnú rekonštruovať už tento rok.

Rok sa však chýli ku koncu a rekonštrukcia cesty je stále v nedohľadne. Stanovisko, ktoré nám Slovenská správa ciest (SSC) poskytla teraz, je už oveľa opatrnejšie ako vlani.

„Po kontrole súťažných podkladov bolo zo strany riadiaceho orgánu uložené doplniť súťažné podklady. Momentálne sa podklady kompletizujú a predpokladáme, že do konca roka vypíšeme súťaž na zhotoviteľa," uviedla hovorkyňa SSC Lucia Karelová.

Zdá sa teda, že vodiči si musia prichystať pevné nervy ešte na dlhý čas.

HRONSKÝ BEŇADIK/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hronský beňadik

Dôležité udalosti