Štátne záchranky vyplácajú svojim zdravotníkom odmeny za prvú vlnu pandémie

Sprava Nathan MacKinnon, Cale Makar a Ryan Graves z Colorada oslavujú gól proti Columbusu.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Odmeny pre ľudí z rezortu podpísal aj minister Naď.

Zdravotnícki zamestnanci Záchrannej zdravotnej služby Bratislava a Záchrannej služby Košice dostanú odmeny za nasadenie v prvej línii boja proti novému koronavírusu v najbližšom výplatnom termíne, teda vo výplate za mesiac október.

Za obe štátne záchranky to uviedol hovorca ZS KE Viktor Wurm. Ide o peniaze, ktoré vláda vyčlenila na odmeny zdravotníkov za obdobie prvej vlny pandémie od začiatku apríla do konca júla tohto roka. „Finančné prostriedky určené na vyplatenie odmien pre našich zdravotníkov od ministerstva zdravotníctva už sú na účtoch oboch záchraniek," uviedol.

Z celkového balíka vyše 24 miliónov eur dostala ZS KE na odmeny svojich zamestnancov od MZ SR viac ako 500-tisíc eur, ZZS BA prerozdelí vyše 900-tisíc eur. Rozdelenie odmien zamestnancom má byť v zmysle pokynov ministerstva nastavené v súlade s princípom zásluhovosti, motivácie a dobrovoľnosti.

Výška jednotlivých odmien pre zdravotníckych pracovníkov ZZS BA a ZS KE bola vypočítaná na základe odporúčanej metodiky, podľa počtu odpracovaných hodín za mesiace apríl až júl.

„Hodnota práce, ktorú denno-denne odvádzajú naše posádky, je pre spoločnosť prakticky nevyčísliteľná. Za nasadenie v období pandémie si zaslúžia najmä obrovský obdiv každého z nás. Na druhej strane sa teším, že ich môžeme odmeniť aj vo forme takejto finančnej satisfakcie," povedal riaditeľ ZS KE Bystrík Mucha.

„Obe záchranné služby vyplatia odmeny aj prevzatým zamestnancom, ktorí počas prvej vlny pracovali u poskytovateľa Falck Záchranná, a.s.," doplnil riaditeľ ZZS BA Dušan Michalko v súvislosi s odmenením zdravotníkov, ktorí v čase prvej vlny ešte v štátnych záchranných službách nepracovali.

Prečítajte si aj: Príspevok 500 eur dostanú aj zdravotníci v druhom kole testovania

Odmeny v októbrovej výplate dostávajú všetci zamestnanci ministerstva obrany, ktorí boli nasadení v prvej vlne pandémie. Informoval o tom na sociálnej sieti šéf rezortu Jaroslav Naď.

"Viem, trošku neskôr, za čo sa Vám ospravedlňujem, ale ihneď ako peniaze prišli z MFSR, dal som pokyn ich vyplatiť. Samozrejme, za nasadenie počas testovania dostanete ďalšie odmeny, to Vám sľubujem. Urobili ste skvelú prácu, obdivuhodnú.  Odomňa klobúk dole za Vašu prácu a nasadenie a jedno OBROVSKÉ A ÚPRIMNÉ ĎAKUJEM," napísal.

ODMENY VYPLATENÉ Vážené vojačky, vážení vojaci, vážení civilní a štátni zamestnanci rezortu obrany! Od dnes postupne...

Uverejnil používateľ Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO Pondelok 9. novembra 2020

Zdroj: Facebook/Jaro Naď

BRATISLAVA/TASR, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odmeny

Dôležité udalosti