Poradíme vám, ako by ste mali uskladňovať pečivo. Patrí vôbec do mrazničky?

Biele pečivo - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Niektoré druhy vydržia čerstvé aj niekoľko týždňov.

Čerstvé, voňavé a chrumkavé pečivo je priam delikatesou, ktorej iba málokto odolá. Avšak pokiaľ nebývate vedľa pekárne, alebo si každý deň nepečiete vlastné pečivo, tak ho musíte vedieť správne uskladniť.

Ako na to?

V prvom rade musí byť pečivo úplne vychladnuté. V prípade, že je ešte teplé, položte ho na mriežkový rošt a nechajte ho tam, pokiaľ nedosiahne izbovú teplotu. Keď už je pečivo vychladnuté, dajte ho do papierového vrecka, to následne vložte do plastového vrecka, z ktorého vytlačte vzduch a zazipsujte ho. Následne ho môžete dať do skrinky, nádoby na pečivo, či komory.

Prečítajte si aj: Jedlá, ktoré vyzerajú zdravo, ale deťom v skutočnosti škodia. Dávajte si na ne pozor

V prípade, že chcete, aby vám pečivo vydržalo aj týždeň, skúste ho uskladniť do chladničky. Každé pečivo osobitne zabaľte do fólie, čo najtesnejšie, aby tam nezostal vzduch. Následne do papierového a napokon do plastového vrecka, ako sme uvádzali aj vyššie. Takto zabalené pečivo môžete odložiť do chladničky.

Ak však túžite mať vždy skvelé, chrumkavé pečivo, odporúčame vám ho dať do rúry na 175 stupňov Celzia na približne desať minút, radí poisongirlfriend.com.

Zdroj: shutterstock.com/ wavebreakmedia

Mraznička

V prípade, že potrebujete ísť na viac týždňov na chatu na osamotené miesto, kde nie je supermarket, alebo do karantény, radšej si pečivo dajte do mrazničky.

S touto teóriou sa stotožňuje aj výživový odborník Peter Havlíček. „Ak nechcete plytvať pečivom a chcete si udržať chlieb v jedlom stave, prečo by ste ho nemohli udržať v správnej forme v mrazničke? Pokiaľ sa totižto na chlebe objaví pleseň, už ho nesmiete jesť," vysvetlil Havlíček pre bleck.cz. Pleseň však nemusí byť vždy viditeľná, preto by ste si mali k chlebu a pečivu aj pričuchnúť.

Prečítajte si aj: Milujete tekvicu? Vyskúšajte si z nej pripraviť niekoľko výborných reptov

Existuje však aj pečivo, ktoré je ošetrené látkami, aby bolo čo najdlhšie trvanlivé a nepodliehalo skaze. Medzi také patrí napríklad toastový chlieb, ktorý vydrží aj niekoľko týždňov. Dlhšie ako týždeň by mal vydržať aj kváskový chlieb.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti