Minister vyzýva ľudí, aby si nešli na poštu po dôchodok. Donesú im ho domov

FARMA X-TRA - 51. epizóda
https://videoarchiv.markiza.sk/video/farma-xtra/epizoda/32219-farma-x-tra-ii-51-epizoda Zdroj: TASR

Stačí iba zatelefonovať na poštu.

Minister Andrej Doležal vyzýva dôchodcov, aby si tento mesiac nešli zobrať peniaze na poštu. Odôvodnil to tým, že sa vyhnú ohrozeniu koronavírusom a problémom so zákazom vychádzania. Týka sa to ľudí, ktorí majú viac ako 65 rokov a mali preto výnimku pri celoplošnom testovaní.

Ľudia, ktorí v týchto dňoch dostávajú peniaze, môžu požiadať poštu o ich bezplatné doručenie. Je to celkom asi päť percent dôchodcov, ktorí využívajú doručenie dôchodcovskej dávky na pobočku Slovenskej pošty a dôchodok im vyplácajú v hotovosti.

"Prosíme ich o to, keďže situácia je v danom období pre poberateľov dôchodkov obzvlášť riziková, aby využili aktuálny zjednodušený spôsob, telefonicky kontaktovali svoju pobočku pošty a nechali si doniesť dôchodok poštovými doručovateľmi priamo domov. Služba je pre dôchodcov bezplatná," tvrdí Doležal.

Doručenie dôchodku priamo domov využíva v súčasnosti 95 percent poberateľov tejto dávky vyplácanej prostredníctvom Slovenskej pošty. "V aktuálnej situácii súvisiacej so šírením nebezpečného ochorenia COVID-19 odporúčame všetkým, aby využili najmä bezkontaktný spôsob výplaty dôchodku - na číslo účtu," radí minister.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti