Aplikácia sa im vyplatila. Vďaka nej odhalili skrýšu bratislavských autičkárov

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

To, čo v nej policajti našli, ich šokovalo.

Fanúšikovia mobilnej aplikácie sledovali ukradnuté auto. Zlodej, ktorý ho šoféroval, ich zaviedol do tajnej skrýše bratislavských autičkárov. Na mieste našli aj ukradnutú dodávku.

Bratislavská polícia v noci na pondelok (9. 11.) zatýkala mužov, ktorí sa kradnutú Škodu Octavia snažili predať v susednom Rakúsku. Kšeft im však nevyšiel, a tak sa s autom vrátili na Slovensko.

Netušili však, že auto si všimli ľudia, ktorí celý víkend ukradnuté auto hľadali. Na zlodejov sa nenápadne nalepili a zavolali na nich policajtov.

To, čo našli v tajnej skrýši bratislavských autičkárov, im vyrazilo dych. Okrem nelegálneho autoservisu našli medzi autami aj dodávku, ktorú zlodeji ukradli ešte pred dvoma mesiacmi pánovi Štefanovi, ten si v pondelok po auto prišiel a neskrýval nadšenie.

Rovnako sa z nájdeného auta tešil aj majiteľ Octavie. Ten nám opísal, ako o ňu v piatok (6. 11.) prišiel. Živí sa rozvozom jedál a zlodeji mu auto ukradli, keď doniesol objednávku zákazníkovi.

Auto nechal naštartované a keď sa vracal, videl, ako mu pred očami zmizlo. Ani on neveril, že ho ešte niekedy uvidí. V pondelok si ho dal poriadne vyčistiť.

Banda si poriadne zavarila, polícia totiž skúma všetko, čo u nich našli a, navyše, kradli počas núdzového stavu.

Za krádež, ktorou bola spôsobená väčšia škoda a za krízovej situácie, im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10-15 rokov.

Viac v reportáži Braňa Tomagu.

Celé vydanie pondelkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti