Rok od smrti Violy. Nová lekárska správa naznačuje zásadný zvrat v možnej príčine smrti

Zapálená fľaša s horľavinou v Smižanoch.
Zdroj: facebook/Viola Macáková

Vyšetrovanie však stále neuzavreli.

Nové fakty v prípade záhadnej smrti Violy Macákovej. Podľa zistení televízie Markíza už majú vyšetrovatelia v rukách záverečný súdno-znalecký posudok.

Experti v ňom opisujú, ako vznikli zlomeniny, podliatiny a aj to, čo bolo príčinou jej úmrtia.
Vyšetrovanie však stále neuzavreli. Čakajú na Violine správy zo sociálnych sietí a mobilných aplikácií.

Učiteľku angličtiny objavili pracovníci bratislavského prístavu pred rokom. Bola podchladená, ale ešte žila. Zomrela pri prevoze do nemocnice.

Viole chýbal kabát aj osobné veci. Mala roztrhané pančuchy na kolenách a vyzuté čižmy. Na tele objavili niekoľko podliatin a zlomený dvanásty stavec. Policajti o jej záhadnom úmrtí informovali až niekoľko dní po tom, čo sa prípad dostal do médií.

Violu v meste zaznamenali viaceré kamery. Signál z jej telefónu zachytila stanica na Šafárikovom námestí. Bolo to okolo jednej v noci z 10. na 11. novembra. Keď ju našli, od pol pása dole mala mokré oblečenie. Podľa expertov išlo o vodu z Dunaja.

Hoci Violinu smrť vyšetrujú ako zabitie, pracujú aj s verziou, že zomrela bez cudzieho zavinenia. Pred smrťou sa totiž ospravedlňovala známym z minulosti, rozhrešenia sa dožadovala u kňaza. Policajti stále čakajú na správy z jej súkromnej komunikácie, ktoré by im mohli pomôcť rozpliesť celý prípad.

Kľúčové pre vyšetrovanie je však to, že v rukách už majú posudok od expertov. Podľa našich informácií sa v ňom píše, že stavec si Viola zlomila pri páde.

Vraj je málo pravdepodobné, že jej zranenia spôsobila cudzia osoba či už tyčou, palicou alebo kopancami. Aj ostatné podliatiny mali vzniknúť opakovanými pádmi krátko pred smrťou.

Zrejme mala problémy s chôdzou. Roztrhané pančuchy na kolenách by mohli túto skutočnosť potvrdzovať. Zatiaľ to teda vyzerá tak, že jej na život nikto nesiahol.

Podľa zistení Markízy sa v posudku píše, že dôvodom jej úmrtia mala byť krvná zrazenina. V histórii počítača údajne našli, že si na internete hľadala príznaky, príčiny a priebeh práve tohto ochorenia, teda trombózy.

Ani po roku od smrti Violy nedali policajti definitívnu bodku za vyšetrovaním jej záhadného úmrtia. Stále je tu viac otázok ako odpovedí. Prokurátor však prisľúbil, že po uzavretí tohto prípadu nás bude o všetkých dôležitých zisteniach informovať.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

Celé vydanie utorkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Výročie

Dôležité udalosti