Erik si za vraždu manželky zo žiarlivosti a matky ich spoločných šiestich detí odsedí 20 rokov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Rozsudok je právoplatný.

Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku schválil dohody o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry s Erikom Korom. Rozsudok je právoplatný a za úkladnú vraždu a vydieranie si odsedí 20 rokov v najprísnejšej nápravno-výchovnej skupine.

Prokurátor uzavrel dohodu s Erikom Kora 19. októbra. Na úvod schvaľovania uviedol, že Kora svoju obeť úmyselne usmrtil a spáchal na chránenej osobe zločin úkladnej vraždy.

Zavraždil matku šiestich spoločných detí. Prokurátor mu navrhuje úhrnný trest vo výške 20 rokov so zaradením do ústavu s maximálnym stupňom stráženia a ochranný dohľad v dĺžke troch rokov.


Erik Kora zo žiarlivosti zavraždil matku spoločných šiestich detí. Následne vydieral blízke osoby, aby mu pomohli telo nebohej zakopať. Obvineného zobral do väzby ŠTS koncom apríla. Dôvodom väzby bola obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali Koru 29. apríla počas akcie "Kamiben". Podľa zistení polície mal obvinený ešte 3. marca usmrtiť svoju manželku. Násilím ju mal vtlačiť do auta, odviezť z Richnavy a usmrtiť nožom na lesnej ceste v obci Kluknava. Telo následne opäť naložil do auta a previezol k rybníku v obci Nižný Žipov v Trebišovskom okrese.

Pod hrozbou násilia mal donútiť ďalšiu osobu zakopať telo nebohej v kríkoch pri ceste v smere do obce Hrčeľ. Telo nebohej našla polícia pri obhliadke miesta činu 29. apríla na základe operatívnej činnosti a výsluchu svedkov.

Reportáž spracoval Michal Hečko.


PEZINOK/TASR, TV Markíza, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti