Jeden z údajných únoscov Andrey Vlčekovej je na slobode. Prokurátor voči recidivistovi nenamietal

snehovy_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Za zmiznutím Andrey spred štyroch rokov stojí jej exmanžel Miroslav Vlček.

Matka nezvestnej Andrey Vlčekovej márne čaká na svoju dcéru. Už štvrtý rok o nej nič nevie. Ženu uniesli z parkoviska v Hlohovci, keď odniesla dieťa do škôlky.

Predtým ju dva dni sledovali. Z únosu sú obžalovaní traja recidivisti. Vojtech Ollé, Mladen Despotovski a Jozef Péter. Posledný je už niekoľko dní na slobode.

Súd prijal písomný sľub obžalovaného a väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Zároveň mu uložil zákaz vycestovať do zahraničia bez predchádzajúceho súhlasu súdu a povinnosť hlásiť sa každých 30 dní u probačného a mediačného úradníka.

Ďalej nemôže kontaktovať svedkov ani obžalovaných, piť alkohol či užívať drogy a doma musí byť od desiatej večer od piatej rána.

Paradoxom je, že na slobodu sa dostal práve ten, čo vinu odmieta. Naopak, únosca, ktorý od začiatku s políciou spolupracoval a natrel komplicov, Vojtech Ollé, je stále za mrežami.

Voči rozhodnutiu prepustiť Jozefa Pétera spoza mreží prokurátor nič nenamietal. „Príslušný dozorový prokurátor proti predmetnému rozhodnutiu sťaznost nepodal, keďže postup súdu považoval za zákonný,“ napísal nám hovorca Krajskej prokuratúry v Trnave Mojmír Huna.

Jozef Péter je recidivista. V minulosti si podľa našich informácií odsedel tresty za lúpež, vydieranie aj ublíženie na zdraví. Súd v prípade únosu Andrey Vlčekovej trvá už viac ako rok. Doteraz rozsudok nepadol.

Za zmiznutím Andrey stojí jej exmanžel Miroslav Vlček, ktorý už je odsúdený. Dostal 12 rokov.

Motívom únosu bola pomsta za to, že si žena majetok prepísala na seba a svedčila proti nemu na polícii. Zatiaľ čo trojica jeho ženu unášala, on sedel na káve v hlohoveckej kaviarni, aby mal alibi.

Miroslav Vlček jednému z únoscov sľúbil, že za túto prácu dostanú 30-tisíc eur, Porsche aj rodinný dom.

Pár hodín po tom, čo sa Andrey zmocnili, ju previezli za Vlčekom do Veľkých Ripnian. Tam ju muž priviazal reťazou o stoličku a prinútil ju prepísať podiely vo firmách.

Viackrát ju udrel do tváre. Následne zmlátenú Andreu naložil do auta, ktoré jeden z únoscov mal odviezť do Maďarska. Auto ani Andreu dodnes nenašli.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.


HLOHOVEC/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Miroslav Vlček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.