Ľudia z Považskej Bystrice a okolia sú v strehu. Neznámi zlodeji vyčíňajú za bieleho dňa

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Prípadov krádeží v rodinných domoch je stále viac.

Obyvatelia Považskej Bystrice a okolitých obcí sú posledné týždne v strehu. Začali sa tu totiž množiť prípady vykrádnutia rodinných domov. Zlodeji vyčíňajú za bieleho dňa.

Prípady neustále pribúdajú. Zlodeji boli aj v obci Prečín. "Do dvoch rodinných domov bola urobená vlámačka. Podľa našich informácií z ostatných obcí to vyzerá tak, že niekde tu v regióne sa asi usadila nejaká skupina," hovorí starosta Prečína Anton Lagíň.

Zlodeji chodia cez deň a nekradnú nič veľké, berú šperky a peniaze. Napríklad pani Dáši zmizli náušnice. To, že mali v dome zlodejov, si najskôr ani nevšimla.

"Až na zopár detailov. Bol otvorený šuflík pri posteli, šatníku bolo pár kúskov oblečenia ponadvihovaných. Prišli sme na to tak, že sme mali vylomené dvere z obývačky von na terasu. Škoda je asi 2 000 eur," priblížila.

Vo Sverepci zas vykradli rodinný dom, v ktorom bývajú dôchodcovia. Majiteľ bol v tom čase u lekára a jeho manželka v potravinách.

"Odcudzená bola hotovosť aj nejaké zlato. Keď sa majiteľka vrátila domov, videla poškodené dvere. Na pomoc išla k dcére. Ten zlodej tam stále bol, a keď sa s dcérou vracali naspäť, tak ho stretali na ceste. Tváril sa, že roznáša letáky," priblížil incident starosta Sverepca Maroš Ondráš.

Ľudia z dediny začali zlodeja naháňať. Ušiel však na dodávke, ktorá parkovala obďaleč. Podozrivé autá si všimli aj ľudia v ostatných obciach. Väčšinou hovoria o bielej dodávke, ktorej ŠPZ by mala mať k dispozícii aj polícia.

"Aj dnes sme riešili jedno auto, ktoré sa tu pohybovalo. Predávali jabĺčka, tiež vyzváňali pri rodinných domoch a tlačili sa do dvorov," hovorí starosta Lagíň.

Ako uviedla hovorkyňa trenčianskych krajských policajtov Danka Adámiková, ďalšie informácie vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nateraz nie je možné poskytnúť.

Polícia vvšak ľuďom odkazuje, aby boli v tomto období oveľa ostražitejší a nahlásili im každú podozrivú osobu alebo vozidlo, ktoré sa v ich okolí bude pohybovať.

Viac v reportáži Veroniky Tesákovej.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti