Mikulec: Máme informácie, že na zajtrajších protestoch budú viacerí ozbrojení

Minister vnútra vyzýva ľudí, aby účasť na zhromaždeniach zvážili.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) apeluje na občanov, aby zvážili svoju účasť na avizovaných utorkových (17.11.) zhromaždeniach. Ak niekto z opozičných politikov dnes vyzýva na zhromažďovanie, pošliapava podľa neho odkaz 17. novembra.

Hovorí, že demokracia je aj o pravidlách, ktoré platia pre každého. Uviedol to na pondelkovej tlačovej konferencii.

"Zákaz zhromažďovania ani núdzový stav tu nebol zavedený preto, aby si tu niekto nemohol vyjadriť svoj názor," podotkol minister. Vláda robí podľa neho všetko pre to, aby spomalila šírenie vírusu a chránila zdravie obyvateľov. Slovensko je podľa neho zatiaľ v boji s novým koronavírusom v porovnaní s okolitými krajinami pomerne úspešné. Treba však zamedziť tomu, aby sa zvýšil nápor ľudí v nemocniciach. "Korona si nevyberá, koronu nezaujíma politický názor nikoho," dodal.

Podľa ministra má polícia informácie o tom, že viacerí ľudia plánujú byť na zajtrajších protestoch ozbrojení. „Nemajú žiadnu snahu vyjadriť akýkoľvek názor. Týmto ľuďom ide o to, aby sa pobili, ohrozovali majetok, ohrozovali druhých," uviedol. Polícia podľa neho situáciu monitoruje, bližšie informácie nechcel prezradiť z taktických dôvodov.

Dočasný policajný prezident Peter Kovařík dôrazne vyzval ľudí, aby sa s policajtmi nebili. Pripomenul, že v čase núdzového stavu sú tresty za útok na verejného činiteľa 12 až 25 rokov odňatia slobody. "Nemôžeme dovoliť, aby sa nám to zvrhlo do násilia, aby sa nám to zvrhlo do ulíc," poznamenal.

Mikulec tiež pripomenul, že koronavírus zasiahol celý svet a každý má za cieľ znížiť jeho dosah a chrániť zdravie. Títo ľudia sú preto hrozbou.

„Ak náhodou niekoľko ľudí z protestujúcich ochorie a bude musieť byť v nemocnici, ako sa budú cítiť, ak sa k nim budú lekári správať rovnako ako sa správajú oni? Ak si lekári povedia, že ani oni nebudú dodržiavať pravidlá?" pýtal sa.

Prečítajte si tiež:

Téme sa venoval Viktor Serebryakov:


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Roman Mikulec

Dôležité udalosti