Pre kontakty s Kočnerom skončil ďalší verejný činiteľ, prokurátora Paloviča zbavili funkcie

MI Trebisov_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Vynášanie informácií je podľa disciplinárnej komisie neprípustné.

Disciplinárna komisia dnes zbavila Bystríka Paloviča funkcie prokurátora. Kontakty s Marianom Kočnerom a vynášanie informácií boli podľa komisie neprípustné. Palovič sa voči rozhodnutiu odvolal, informuje Denník N.

Marian Kočner si nedohadoval verdikty súdov iba so štátnou tajomníčkou na ministerstve spravodlivosti Monikou Jankovskou. Skúšal to aj na prokuratúre. Vyplýva to z komunikácie v Threeme.

Kočner s prokurátorom Bystríkom Palovičom organizoval ovplyvňovanie prokuratúry, ponúkal za to zrejme úplatky a tiež z nej vynášal informácie. Palovič komunikáciu a ani stretnutia nepoprel.

Čítajte aj: Polícia začala trestné stíhanie vo veci prijímania úplatku, previniť sa vraj mal prokurátor Bystrík Palovič

Palovič dozoroval viaceré prípady, na ktorých záležalo Kočnerovi alebo Bašternákovi. Z ich vzájomnej komunikácie, ktorú polícia zaistila pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyplýva, že sa bavili aj o Palovičovi. Nazývali ho Bisťo.

Komunikácia Kočnera a Bisťa sa týka aj Jána Kuciaka. Presnejšie toho, ako polícia preverovala, ako sa mu Kočner mal vyhrážať. Vyplýva z nej, že o postupoch polície a prokuratúry Bisťo vedel dopredu a upozorňoval na ne Kočnera.

„Už Ťa predvolali na výsluch na budúci týždeň vo veci novinára?" písal 15. marca 2018 prokurátor.
„Na výsluch idem v stredu. (21. marca, pozn. red.) A prečo Ťa zaujíma ten výsluch?" odpovedal Kočner.
„Výsluch - len či o ňom vieš lebo dnes som o tom hovoril s kolegyňou čo to má na starosti na KP (krajskej prokuratúre, pozn. redakcie)." Odvetil Palovič.

Kočner píše, že má tento prípad na starosti prokurátor Boris Brenčič. Tituluje ho ako „ml. Brenčič" a túto kauzu nazval „ko…ina".

René Vanek, ktorý komunikoval s Alenou Zsuzsovou, sa vzdal funkcie prokurátora

Kočner chcel ovplyvňovať aj vyšetrovanie závažných daňových podvodov istej skupiny ľudí. Podľa Threemy sa pokúsil cez Paloviča zastaviť trestné stíhanie podnikateľky z Nových Zámkov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Threema

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.