Jankovská prelomila mlčanie. Prstom ukázala na bývalého ministra za Smer, dnes člena Hlasu

psiezabijacky5_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Jankovská mala ponúknuť priznanie a spoluprácu už pred niekoľkými mesiacmi.

Peter Žiga. Práve meno exministra životného prostredia za Smer-SD a súčasného člena Hlasu mala podľa portálu topky.sk minulý mesiac na stretnutí na špeciálnej prokuratúre povedať bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská.

Jej výpoveď však podľa citovaného zdroja nie je zaznamenávaná ako operatívna informácia. Bývalá štátna tajomníčka mala podať svoju výpoveď formou trestného oznámenia.

Dôvodom má byť to, aby sa prípad, ktorý sa rozhodla prokurátorovi oznámiť, nedal zamietnuť pod koberec.

Peter Žiga sa podľa vlastných slov k celej situácii momentálne nevie vyjadriť, keďže vraj netušil, že Jankovská o ňom vypovedá. Dodal, že akonáhle ho predvolajú, zaujme k tomu stanovisko. 

Jankovská mala ponúknuť priznanie a spoluprácu už pred niekoľkými mesiacmi. Potom však z toho nič nebolo. Dorazila ju sprísnená trestná sadzba a ďalšie obvinenie v kauze trenčianskeho baru Fatima. Dokonca pre údajné nezákonnosti držala niekoľko dní hladovku.

Veci sa pohli len nedávno - po tom, čo dozorujúca prokurátorka nakoniec povolila návštevu Moniky Jankovskej riaditeľovi NAKA Branislavovi Zurianovi.

Bývalá štátna tajomníčka napokon kontaktovala aj priamo dozorujúcu prokurátorku v kauze Búrka. Dva týždne pred výsluchom na špeciálnej prokuratúre jej mala poslať list s tým, že sa chce stretnúť s ňou aj s jej nadriadeným.

Dozorujúca prokurátorka Valéria Simonová sa nakoniec s Monikou Jankovskou nestretla, hoci to celé plánovala. Jej nadriadený jej totiž oznámil, že za bývalou štátnou tajomníčkou pôjde iný prokurátor.

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti