Protesty v Bratislave: Časť demonštrantov sa pokúsila dostať do parlamentu, zaútočili na policajtov

Ilustračná foto.
Zdroj: TASR

Protivládne protesty sa konali na viacerých miestach hlavného mesta.

Viaceré skupiny ohlásili na 17. novembra protivládne protesty, ktoré sa konali aj napriek zákazu zhromažďovania sa. Polícia bola pripravená.

Okolo 15.00 h sa začali stretávať na Hlavnej stanici v Bratislave futbaloví chuligáni, ktorí sa presunuli pred Úrad vlády. Mnohí mali na hlavách kukly a pili alkohol.

Zdroj: TASR

Stovky ľudí aj v Košiciach

Protestné zhromaždenie proti zavedeným opatreniam sa v utorok popoludní uskutočnilo na Hlavnej ulici v Košiciach. Na proteste, ktorý sa konal napriek núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa, prišlo zhruba tisíc ľudí, mnohí boli v dave bez rúšok. Polícia počas pokojného priebehu nezasiahla.

Vystupujúci na pódiu na Dolnej bráne odmietali nosenie rúšok a plošné testovanie, tvrdili, že opatrenia porušujú ľudské práva, ústavu a zákony. Viacerí spochybňovali samotnú závažnosť pandémie a ochorenia COVID-19. Zhromaždenie, ktoré sa začalo po 15.00 h, trvalo viac ako hodinu.

Zdroj: TASR - Roman Hanc

Hovorca košického magistrátu Vladimír Fabian potvrdil, že podujatie nebolo oficiálne nahlásené a bolo tak nelegálne.

Podľa našich informácií sa ľudia zišli aj na námestí v Banskej Bystrici, v Prievidzi či v Žiline a iných mestách. Zhromaždenia sú ale pokojné a ľudia medzi sebou dodržiavajú rozostupy.

BRATISLAVA/Tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti